banner615

banner614

banner701

ŞEFFAF BRANDALI ÖNLEM

banner619

Düzce'de eczacılık yapan Bora Elbay, tezgahının önüne çektiği şeffaf brandayla, ilaç alışverişlerinde yakın teması önleyerek, koronavirüse karşı hem kendi sağlığını hem de müşteri sağlığını korumayı hedefliyor.

Düzce 20.03.2020, 11:59
7722
ŞEFFAF BRANDALI ÖNLEM
banner682

Düzce'de hizmet veren Bahçelievler Eczanesi'nde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan izolasyon önlemi dikkat çekiyor.

Düzce merkez Bahçeşehir Bölgesi'nde eczacılık yapan Bora Elbay, tezgahların önüne şeffaf branda çekerek bulduğu izolasyon çözümüyle, koronavirüse karşı hem kendi sağlığını hem de müşteri sağlığını koruyor.

İlaç almak isteyen vatandaşların konuşmalarının duyulabileceği şekilde hazırlanan izolasyon sisteminde, reçeteler de brandanın arkasında hazırlanıp, müşteriye açılıp kapanan küçük pencereden uzatılıyor ve böylece müşteriyle yakın temas önlenmiş oluyor.

Eczane alışverişlerini daha güvenli hale getiren Eczacı Bora Elbay, "maliyeti düşük ve güvenli" olan bu çözümün tüm işyerlerine örnek olabileceğini vurguladı.

Kovid-19 ile mücadelede hastaneler gibi eczanelerin de açık olduğunu anımsatan Elbay, tüm vatandaşların sağlığı için gerekli kişisel tedbirleri alınması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (8)
Iffet betül Kaltu 4 gün önce
Son derece doğru olmuş tebrik ederim
Arzu 1 hafta önce
Tebrik ediyorum herkes önlemini alsın ki vakalar artmasın
Abdullah 1 hafta önce
Elinizdeki eldiveni her para aldığınızda değiştirmiyorsanız. Başka hastalara geçme ihtimali yok mu? Para aldıktan sonra, başka hastalara ilaç veriyorsunuz, para veriyorsunuz
Kimsekim 1 hafta önce
Bu fikri doguda bir eczacinin uyguladigi haberi 3 gun once ana haber bultenlerine cikmisti. Fikrin Duzcedeki eczanelere de yayilmis olmasi iyi olmus.
Nilgün mermer 1 hafta önce
Hassasıyetinden dolayı Kutluyorum bora elbay
aziz.elbay 1 hafta önce
akıllıca.bir.düşünce.kuttlarım.Allah.yolunu.açık.etsinü
vatandaş 1 hafta önce
para kazanmakdan da vazgeçmeyeyim işgüzarlik olsun işte yarabbim sen bilirsin
Necdet Alçelik 1 hafta önce
Bora beyde o şeffaf brandanın arkasında olacak mı?!
hafif yağmur