banner615

banner614

banner701

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TATLI SATIŞLARINI DA ETKİLEDİ…

banner619

Koronavirüs salgını kapsamında Arife günü başlayan ve Ramazan Bayramı süresince uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı, Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmezi olan tatlı satışlarını da etkiledi. Düzce’de faaliyet gösteren tatlıcılar, tatlı satışlarında büyük bir durgunluk olduğunu söyledi.

Düzce 25.05.2020, 16:30 25.05.2020, 16:39
4529
banner682

Yeni Tip Covid – 19 Pandemisinin gölgesinde kutladığımız Ramazan Bayramı, buruk kutlanıyor. Ramazan Bayramı’nda diğer yıllarda olduğu gibi, salgın nedeniyle kapatılan camilerde ne Bayram Namazı kılınabildi, ne de vatandaşlar bayram ziyaretleri yapabiliyor. Yani kısacası, bu Ramazan bayramında, salgın nedeniyle toplum olarak bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmek zorunda kaldık.

“Tatlı Satışlarında Büyük Durgunluk Var”

Salgın nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından alınan Arife Günü ve Ramazan Bayramı boyunca devam edecek olan Sokağa Çıkma yasağı, Ramazan Bayramlarının vazgeçilmezi Tatlı satışlarını da etkiledi.

Düzce’de tatlı imal eden fırıncılar, sokağa çıkma yasağı nedeniyle tatlı satışlarında büyük bir durgunluğun yaşandığını belirterek, “Bu Ramazan Bayramında, Koronavirüs salgını nedeniyle halkımızın ağzını tatlandıramadık. Tatlı satışlarımız yok denecek kadar azaldı. Hal bu ki tatlı fiyatlarına son iki yıldır zam yapmamıştık. Yani tatlıları uygun fiyata satıyoruz. Buna rağmen, sokağa çıkma yasağı nedeniyle tatlı satışlarında büyük durgunluk yaşanıyor” dedi.

“Ekmekleri Sipariş Üzerine Vatandaşların Evlerine Kadar Götürüyoruz”

4 Günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle, vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını sipariş usulü paket servisler yaparak evlerine kadar götürdüklerini söyleyen fırıncılar, “Evinde ekmek kalmayan vatandaşlar fırınımızı arayarak, kaç tane ekmek lazım ise sipariş veriyor. Oluşturduğumuz servis elemanları da ekmekleri verilen adreslere anında ulaştırarak vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşılıyorlar” diye konuştu.

“Alınan Tüm Tedbir ve Kurallara Uyuyoruz”

Koronavirüs Salgını nedeniyle fırınlarında tüm hijyen kurallarına uyduklarını ifade eden fırıncılar, “Fırınımız, düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Çalışan personelimiz de tüm hijyen kurallarına uyuyor. Fırınımız da üretimden, satışa kadar olan süreçte, ekmek hijyenik bir şekilde üretiliyor” şeklinde konuştu.

banner710
Yorumlar (6)
Erkan 2 ay önce
Uzun Mustafa taş fırına buradan sizin araciliginizla teşekkürlerimi sunuyorum.bir telefonla ekmek siparisimizi evimize kadar getirdiler.
bulent 2 ay önce
reklamini ozellikle yaptiginiz icin bundan boyle bu firma bitmistir benim icin haksiz kazanca reklama hayir garibanin yanindayim
C.sonmez 2 ay önce
Arka planda tabela reklamı harika.
Emre 2 ay önce
Ercan bey( röportaj yapan) bu işin emekçilerinden. Çok kaliteli bir insan. Gayet memnunuz
Melih 2 ay önce
Poşetleri tutarken elinde eldiven yok :)
COŞKUN 2 ay önce
fırıncı abin sizi ekmek çıkartıyorum
27°
açık