banner615

banner614

banner701

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYINLADI

banner619

Türkiye genelinde Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağının çıkartılmasının ardından vatandaşlar bayramı evlerinde geçirmeye başladı. Düzce’de bir vatandaş da sokağa çıkma yasağını merak edenler için drone uçurarak Düzce sokaklarını sosyal medyada paylaştı.

Düzce 25.05.2020, 12:28
5964
SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYINLADI
banner682

Korona virüs salgınının yayılım hızını azaltmak için Türkiye genelinde Ramazan Bayramı boyunca ülke genelinde sokağa çıkma yasağı başlatılmıştı. Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçiren vatandaşlar sokaklara çıkamayınca, Düzceli Muhammed Bilgin’in aklına fikir geldi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü İHA Büro amirliğinden izin alarak Düzce sokaklarını drone uçurarak sosyal medyadan canlı yayınladı.

Düzce sokaklarını merak eden ve sokak hasreti çeken vatandaşların sosyal medyada Düzce sokaklarını görmesini sağladığını belirten Bilgin, “Bu dönemde evde kaldığımız sürece uzun süredir sokağa çıkamıyoruz ve aile eş dostlarımızda çıkamıyor. Bugünlerde herkesin sokakları görmesi için bir drone çekimi yapmaya çalıştık. Bayramda sokağa çıkma hasretimizi drone ile birlikte tamamen gidermiş olduk. Bayramımız bu şekilde mutlu geçiyor. Sosyal medyada görüntüyü yükledikten sonra herkes çok memnun oldu. Kimsenin görmediği açılardan çekim yaptım. Sokaklar bomboş, inşallah bu pandemi dönemini de güzel bir şekilde atlatacağız. Herkes bu şekilde sadık kaldıktan sonra güzel günler bizi bekliyor” dedi. 

 

Sosyal medya üzerinden drone ile Düzce sokaklarını çeken Muhammed Bilgin’in videosu kısa süre içerisinde bir çok beğeni ve paylaşım aldı. 

Yorumlar (8)
Nil 4 ay önce
Farkındaysanız İHA’dan izin alınarak kullanıyor dronelar. Yani öyle kafana göre kullanamıyorsun. Özel hayata müdahale resimlerde gördüğünüz gibi olası değil o mesafe ayarlanıyor ve çekimler o şekilde yapılıyor. Yorumunuz sadece baltalamak adına olmuş. Çekim yapan kişiyi tebrik ederim güzel fikir :)
İsmi Lazım Değil! 4 ay önce
İlk olarak bu arkadaşın emniyetten böyle bir uçuş için izni var mı ikinci olarak bu arkadaş basın elemanımı sokaklarda rahat rahat geziyor üçüncü olarak çektiği yükseklikten düzce sokaklarını görsek ne anlamı var dördüncü olarak düzceli kardeşimizin yorumuna katılıyorum bu arkadaşın özel hayata saygı göstermesini beklerim şov yapmaya gerek yok..
Düzceliyecevap 4 ay önce
Bu süreç izin dahilinde ve kişilel hakların ihlal edilmedigi bir şekilde çekilmesi toplumun evinde oturan insanların bir nebze olsun sosyalleşmesine fayda sağlıyor olması ne gibi bir problem olabilir örf ve adet demişsiniz bundan 20 sene önce bilgisayar kullanmak haramdır kafası ile aynıdır ve bu kafa ile toplum olarak bir adım ileri gidemeyip degil dünyanın türkiyenin bile gerisinde kalıyoruz lütfen biraz daha sağduyu ve yenilikçi olalım droncu arkadaşı tebrik ederim
vatandaş 4 ay önce
ne alaka?sokakta caddede gizlilik olmaz,gizlilik ve özel hayat sınırları bellidir üstelik izinli şekilde yapılmış bi uygulama ,buralar kamuya açık alanlar,hoşuna gitmeyen görüntü vermek istemeyen varsa çıkmaz evinden sokağa mahalleye.
Düzceli 4 ay önce
Dron ile görüntüyü ister polis ister jandarma ister ise sade vatandaş görüntü çeksin kanunlarımıza örf ve adetlerimize göre bu bir suçtur ÖZEL HAYATA MÜDAHELE VE GİZLİLİĞİMİZE MÜDAHELEDİR
vatandaş 4 ay önce
Evinin içini mi çekti, nasıl suç oluyor
Türk 4 ay önce
Bencil , aciz ve Egoist insanlar yasal ve mevzuata uygun Çekilen görüntülere dahi usulsuzca yorum yapar olmuş metrajının 2-3 katı uzaklıkda çekilmiş insanlara düzceyi en güzel şekilde herkese göstermeye çalışmış Ellerinize saglık bu gibi tanıtımıza destek olcak görüntü ve organizasyonlara tam destek !!
İsmail pir 4 ay önce
Konu ile ilgili bilgi sahibi olmadan yorum yapmasakmi acaba? Suc olduguna siz kendi basinizami karar verdiniz.Drone valilik izni ile ucurulabilmektedir.
18°
kapalı