banner615

banner614

banner701

“SUDA AZALMA VAR, BASINÇ YOK!”

banner619

Düzce Belediyesi, şehir merkezi ve bazı mahallelerde son günlerde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili yeni açıklama yaptı. Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Uğur Suyunda yaşanan azalma nedeniyle basınç problemi yaşandığı ve bu nedenle yüksek katlı binalara su çıkmadığı belirtildi.

Düzce 05.07.2020, 18:00
8006
“SUDA AZALMA VAR, BASINÇ YOK!”
banner682

Düzce Belediyesine son günlerde yaşanan su sorunu ile ilgili yapılan şikayetler üzerine, Düzce Belediyesi tarafından yeni açıklama yapıldı. Yaşanan su sıkıntısını, Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyunda yaşanan azalmaya bağlayan Düzce Belediyesi, şebeke suyu ile bahçe sulanmaması ve araba yıkanmaması uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Düzce Merkez Uğur Suyu içme suyu arıtma tesisimizde 04.07.2020 Cumartesi günü, il genelinde yaşanan su problemi ile ilgili olarak gerekli çalışmalar yapılmıştır.  Yapılan çalışmalar sonrası aynı gün saat 17.30 da hatlara su verilmeye başlanmıştır. Ana borular ve depolardaki suyun bitmesinden dolayı bazı mahallelerimize su geç ulaşmakta ve yüksek katlara su verilememektedir.  Ana hatlardaki borulara ve depolara su besleme çalışmaları aralıksız devam etmektedir.  Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Düzce Merkez içme suyu kaynağı olan Uğur Suyu Deresinden alınan su miktarında azalma yaşandığından, içme suyu arıtma tesisimize istenilen miktarda su gelmemektedir.  İçme suyu ile bahçe sulaması, araç ve sokak yıkaması yapmamanızı ve su tüketimine ekstra özen gösterilmesini tüm vatandaşlarımızdan rica ederiz.  Kamuoyunun bilgisine sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yorumlar (84)
Deli fişek 81 4 hafta önce
Oy moy yok
Ramazan Koç 1 ay önce
Yağdır mevlam Su. Yağsa da boşa gidiyor.Çeşmelerden tıssss sesi geliyor.Ülkenin şu cennetinde susuzluk yaşanıyor.Bu becerisizlerle bu kadar. Ben niye yorum yazıyorum ki, öncü yayınlamayacak zaten.
Realist 1 ay önce
Duzcede yasayip imamogluyla ugrasan zihniyetler insAllah sonunda gercekleri gorur.Secimde korna calip konvoy yaparak hizmet alinmaz.Once kafayi degistirn,sonra belki susuzluktan ve b...k kokusundan kurtulursunuz.
Kezban 1 ay önce
Bu yaz ayinda susuz birakilirmi millet su faturalarini yazmayi bilirsiniz Allah sorsun sizden
Çalişacak Başkan Lazim 1 ay önce
Su bu fiyatayken biri bahçe suluyorsa taktir etmek lazim ne yetistiriyor acaba elmas ağacı mi
Su Aygırı 1 ay önce
Suyu İstanbula verirken bu günleri düşünmediniz mi? Bundan sonra ne kadar su o kadar oy size..
Düzcelii 1 ay önce
Ben 10 senedir şaziye köyünde oturyorm bu su sıkıntısını her yaz cekiyorum..her sene ozellikle yaz mevsiminde gun icinde su yok.gece gelcek te isini görcenn
TT 1 ay önce
Konutlar yolunda olan sulama sistemi maşAllah heryeri suluyo nasıl da su yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32°
açık