banner615

banner614

banner701

SUYUN MUHTEŞEM DANSINI SEYRETTİLER

banner619

Düzce'deki şelaleler, sonbaharda da yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Düzce 13.10.2019, 15:14 13.10.2019, 16:44
2138
banner682
Şelaleler şehri" olarak bilinen Düzce, sonbaharda da yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası oluyor. 
Kentin yüksek kesimlerinden akan Aydınpınar, Güzeldere, Samandere ve Aktaş şelaleleri, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.
Dev kayın ve gürgen ağaçlarına şelale sesinin eşlik ettiği tabiat parkları, sonbaharın renkleriyle seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Düzce'nin "şelaleler şehri" olarak bilindiğini belirterek, "Şelalelerimiz, ilimize en fazla ziyaretçi çeken noktalardır. Ramazan ve Kurban bayramlarında bu şelaleler binlerce insanın uğrak yeri oldu. Yıl boyunca da yüz binlerce insanın ziyaret edip piknik yaptığı mekanlar oluyor." ifadelerini kullandı.

Şelalelerin her mevsim ayrı güzellik sunduğunu vurgulayan Taştan, "Sonbahara girdik, yeşilden kırmızıya doğru bir serüven yaşanıyor. Vatandaşlarımızı, özellikle de fotoğraf sanatçılarımızı ilimize bekliyoruz. Yaklaşık 300 bin kişi şelalelerimizi gezdi." diye konuştu (A.A.)

 
banner710
Yorumlar (5)
Merkez Kırkbir Kırkbeş 10 ay önce
Bunlar keyif işleri.Şelalelerin çok da abartılacak bir yanı yok. Düzcemiz ve çevre illerimiz zaten güzel. Dediğim gibi şehirde makyaj gerekli. Önemli işler var bitmesi gereken. Yaz bunları, yazı işleri müdürü ve editör kardeşim. Merkez Kırkbir Kırkbeş fikir verdi.
.. 10 ay önce
dogaya gereken özeni göstermiyor duzceli burokratlar
Onemliiiii 10 ay önce
Selalelerden sorumlu kurum olan milli parklar müdürü ne iş yapıyor. Bolu dan duzce ye zorla geliyor, düzce umurunda değil, gezme yeme içme derdinde, işcileri boluya getirip kendine ev yaptırıyor.
esnaf 10 ay önce
tembel ve basiretsiz yöneticiler Allah vergisi güzellik ile her fırsatta hava atmasını biliyorlar, ama güzel dere şelalesinin yolunun son 2 km si köstebek yuvası, 2 adımlık yolu yapmak akıllarına gelmiyor,
arabanın oynamadık civatası kalmıyor.
Gezgin 10 ay önce
Duzcede okadar guzel yerler var ki kiymet verilmiyor
23°
açık