banner615

banner614

banner701

TOPLAM 302 BİN TL YARDIM YAPILDI

banner619

Düzce Valiliği, “Taşınmaz Kültür Varlıkları” proje yardımı başvuruları kapsamında Akçakoca’da 11, Konuralp bölgesinde ise 1 olmak üzere toplam 12 vatandaşa ait taşınmazlar için toplam 302 bin 745 TL yardım sağlandığını bildirdi.

Düzce 21.12.2019, 11:50
1314
TOPLAM 302 BİN TL YARDIM YAPILDI
banner682

Düzce’de “Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2019 Yılı Mali Bütçesinden proje uygulama yardımı yapılacak taşınmazlar belirlendi. Düzce Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Komisyonu’nca alınan kararlar doğrultusunda, uygulama ve proje yardımı yapılması kararlaştırılan kentteki 12 taşınmazın sözleşmeleri imzalanarak mevcut durum ve onarım öncelikleri tespit tutanakları hazırlandığını açıkladı. Açıklamada, projeleri onaylanan vatandaşların hakkediş raporlarının düzenlendiği bildirildi.
 
Açıklama şöyle devam etti: ““Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” esasları dahilinde özel hukuka tabi gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edilen taşınmazların projelerinin elde edilmesi ve onarımlarının yapılabilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığınca teknik, ayni ve nakdi yardım sağlanmıştır. Bu bağlamda, ilimiz Akçakoca ilçesinde yer alan “Taşınmaz Kültür Varlıkları” proje yardımı başvuruları neticesinde 11 vatandaşımıza ait taşınmaz ve Konuralp bölgesinde 1 vatandaşımıza ait taşınmaz için toplam 302 bin 745 TL yardım sağlanmıştır.”
 

Yorumlar (0)
29°
az bulutlu