banner615

banner614

banner620

TOPLU TAŞIMA S.O.S. VERİYOR

banner619

Toplu taşıma hizmetini konusunda uzman ekiple mercek altına alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi'nin şehir içi ulaşım sisteminden yıllık 7,5 milyon TL zarar ettiğini tespit etti. Bunun üzerine kemer sıkma politikalarını bu alanda da uygulama kararı alan Özlü, sil baştan bir düzenleme için düğmeye bastı.

Düzce 23.07.2019, 12:28 24.07.2019, 14:00
7453
banner650
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatları doğrultusunda belediyenin öz kaynaklarının verimli kullanılması konusunda çalışmalar sürüyor. Zarar eden kurumların başında gelen mezbahaneden sonra rotayı ulaşıma çeviren Başkan Özlü, toplu taşımada yeni kararları uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Düzce Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan 'Ulaşım Master Programı' çerçevesinde şehir içi ulaşım sisteminin iyileştirilmesi tespit ve müdahale çalışmaları başladı.

Şehir içi ulaşım sisteminin yeniden düzenlenmesi konusunda uzmanlarla sık sık toplantılar yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün görevlendirdiği 20 kişilik ekip, süreç içinde 26 hat ve 55 otobüs üzerinde takip ve sayım yaptı. Hazırlanan rapor Başkan Özlü'ye geçtiğimiz günlerde sunuldu.

"26 hatta otobüslerin neredeyse yarısı boş hareket ediyor"

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü "Şehir içi ulaşım sistemimizde yıllık 7,5 milyon TL zarardan söz ediyoruz. Toplu taşıma konularında uzman 20 kişilik ekiple Düzce'nin toplu taşıma sistemine röntgen çektik. Hazırlanan raporlarda 26 hat üzerindeki otobüslerin neredeyse yarısının boş hareket ettiğini tespit ettik. Bu konuda her çözüm değerlendirilecek, uygulanacak. Bu zarardan en kısa sürede kurtulup meblanın kasamızda kalması için çalışacağız" şeklinde konuştu.

Hazırlanan raporlara göre bu hatlar üzerindeki otobüsler değişecek, gün içinde boş hareket eden çoğu büyük otobüslerin yerine küçük otobüs kullanımı yapılacak.

Haber: C.ÜSTÜNER
banner626
Yorumlar (68)
kapak sever 8 ay önce
haftanın 5 haberinde gördüm geldim çok güzel kapak
ismet muzaffer oral 8 ay önce
sayın başkan araçlara binen her iki yolcudan birinden devlet politikası gereği ücret alınmaz ise böyle zarar edilmesi gayet normal.türkiyede yıllık belediyelerin şehir içi ulaşım zararı 1 katrilyon lira.bu zararların önüne geçilmesi için bedava taşıma işinin bırakılması şart. avrupada bedava ulaşım diye bir şey yok.angele merkel bilr metroya bindiğinde akıllı biletini basıyor.devlet yöneticilerinin tamamen seçim yatırımı ile yaptığı butip kanunlar kamu ve özel sektörü mağdur etmektedir.saygılar
TAŞIMACI 8 ay önce
Değerlü Düzceliler Düzce de taşımacılıkta otobüsler ortalama kış aylarında 21-23, yaz aylarında 16-18 bin TL arası ciro yapıyor. Zarar etmesi mümkün değil. Ancak Otobüslerin buyuk olması, işletmeciliğin çok kotu yapılması (yani harekat saatlerinin sağlıklı olmaması-hergün söför değiştirilmesi,, hat ayarlamaları..araç bakımları gibi) zarar sebep oluyor. Düzce de araç sahiplerine sorun aracını kaça satıyor. Zarar etseler çoktan astıp çıktılardı. Problem sistemi yönetmekte..
Düzce 8 ay önce
Belediye ticarethane mi ki kar edecek tabiki zarar edecek , zarar edecek ki halka hizmet ettiği belli olsun , yoksa özelleştirilirse hizmet değil ticaret , vatandaşta müşteri olur.
serbest kart 8 ay önce
Belediye herkese serbest kart vermiş tabi ki zarar edecek. Otobüse binenlerin yarısı serbest kart. Keşke benim de olsa :)
Gökten 8 ay önce
Ver AKP li bir yandaşa bak nasıl kâr ediyor. Tezgah kurulmuş kime satılacağı bile bellidir.uyutmayın vatandaşı zarar ediyor diye.
Melih dindar 8 ay önce
Dolmuş taksi uygulamasina gecilerek otobus sayisi azaltilarak yeni sisteme gecilirse hem halkimiz rahat eder hemde belediyemiz bu borc yukunden kurtulmus olur.
fiyaka!!! 8 ay önce
taşımayı bi kenara koyun tramvaya binlerce lira para akıtıldı. rabia heykeli gibi gereksiz şeylere para akıtıldı. ama toplu taşıma mı size s.o.s veriyor? Uyanın be, s.o.s veren ülkenin durumu!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
orta şiddetli yağmur