banner615

banner614

banner701

TOPLU TAŞIMAYA KORONA AYARI

banner619

Bugün olağanüstü toplanan Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında Düzce’deki tüm marketlerin 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermesi kararı aldı. Ayrıca tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarının geçici bir süreliğine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul etmesi kararlaştırıldı.

Düzce 24.03.2020, 14:56 24.03.2020, 18:02
3132

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs salgını nedeniyle bugün bir kez daha olağanüstü toplandı. Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, alınan kararlar şöyle açıklandı:

“- İlimizdeki tüm marketler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verecektir. Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacaktır (Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek).

- İlimizdeki tüm marketler hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecektir. İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaktır. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacaktır. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar ve market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacaktır.

- İlimizdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); geçici bir süreliğine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edecek; araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacaktır.

- Alınan bu kararlara aykırı hareket edenlere Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuatın ön gördüğü müeyyideler uygulanacaktır.

- Alınan kararların valilik, belediye, kaymakamlıklar ilçe belediyeleri, belde belediyeleri ve il sağlık müdürlüğünün internet sayfalarında ilan edilmesine ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yerel basında duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Yorumlar (1)
hamza 7 ay önce
zaten ayniydi
32°
açık