banner615

banner614

banner701

TÖRENE VALİ DAĞLI DA KATILDI

4-6 yaş Kur-an Kursu için temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı da katıldı. Dağlı, burada yaptığı konuşmada ‘4-6 yaşı önemsiyoruz. Çünkü eğitim 4 yaşında başlar’ dedi.

Düzce 31.05.2019, 14:31 01.06.2019, 17:09
1560
banner682

Rasim Betir Bulvarı’nda açılacak olan Kur-an Kursu temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Temel atma törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Zeki Yıldırım, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz,  Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin de katıldı.

Kur-anı Kerim tilavetiyle başlayan temel atma töreni Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın konuşmalarıyla devam etti.Temel atma töreninde konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, önemli bir günde çok değerli bir hizmetin temelini atmak üzere bir araya geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

“4-6 Yaşı her zaman önemsiyoruz”

“Burada önemli bir günde çok değerli bir hizmetin temelini atmak üzerine bir araya geldik. Hem cumaya, hem Kadir gecesine denk getirdik. Bu güne Allah’a şükür yetiştirmiş olduk. 4-6 yaşı önemsiyoruz diyoruz her zaman. Çünkü eğitim 4 yaşından itibaren başlar. Bu manada 4-6 yaş eğitim yuvalarımızı arttırmak için hep birlikte uğraşacağız. Ardından cami gençlik merkezlerimizi önemsiyoruz diyoruz. İnşallah burada da 40’ın üzerine ulaştık ilimizde. İnşallah bunları da arttırmak yönünde devam ediyoruz.”“4 katlı çok güzel bir tesis yapacağız”


Kur’an kursunun hanımlara ve kız çocuklarına yönelik olacağını aktaran Dağlı, sözlerini şöyle sürdürdü;“Burada 15 gün önce depremden önce yapılmış olan bir bina vardı. Sağ olsun Yusuf Taşhan burayı diyanet vakfına bağışlamak suretiyle bizim önümüzü açmış oldu. Burada ne yapacağız. Hanımlara dönük kız çocuklarına yönelik bir eğitim tesisi olacak.  Anaokuluyla, kadınlara dönük kuran kursuyla, konferans salonuyla, kütüphanesiyle 4 katlı çok güzel bir tesis yapacağız.   Allah Yusuf Taşhan abimizden razı olsun.”

“Bir hafızlık müessesini de Yığılca’ya kazandırmak istiyorum”

Yığılca ilçemizde hafızlık müessesine ihtiyaç olduğunu kaydeden Dağlı, şunları aktardı; “Bir hafızlık müessesini Yığılca’ya da kazandırmak istiyorum.  Yığılca’da buna acilen ihtiyaç var. Yığılca’ya bunu yapmamız lazım. Gördük ki Yığılca’mızın köylerinden öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizin hepsi buraya gelemiyor. Yığılca’ya da inşallah bir hafızlık müessesesini hep birlikte kazandırmış oluruz diye düşünüyorum.Hayrın küçüğü büyüğü olmaz. Herkes gönlünden kopan ve gücü ettiğinde yardım edecektir. Zaten ediyor. Kadir gecemiz mübarek olsun. Cumamız mübarek olsun.” Temel atma töreninde konuşan Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Kur-anın indirildiği gecenin hemen önünde Kur-an bülbüllerinin, Kur-an tedrisatını yapacağı bir mekâna temel atma imkânı veren rabbimize hamd-ü senalar olsun diyerek şunları söyledi:

“Sayın Valimiz Dr. Zülkif Dağlı ’ya müteşekkiriz”

“Mübarek bir gecenin arifesinden, mübarek bir günde, Kur-anın indirildiği gecenin hemen önünde Kur-an bülbüllerinin, Kur-an tedrisatını yapacağı bir mekâna temel atma imkânı veren rabbimize hamdü senalar olsun. Kur-an eğitiminin önünü açan, insanların fikrine, düşüncesine gem vuran zihniyetleri kaldırıp çukura atan devlet büyüklerimize, bin yıl devam edecek diyen köhnemiş kanunların devletin başına ve hasleten Kur-an’ın okunması, nesillerin ahlakının düzelmesi, ahlaki yozlaşmanın önüne geçmek için bizi himaye kanatları altına alan ve önümüzü açan, bir yerde bir hizmet yapılması gerekiyorsa oraya önümüzde giden Sayın Valimiz Dr. Zülkif Dağlı ’ya müteşekkiriz. Teşekkür ederiz.”Can, Kur-an Kursunun yapımında bağışlarını esirgemeyenlere teşekkür ederek şöyle konuştu:

 “Nihat abiden ve Yusuf abiden Allah razı olsun.”

“Burada bu binayı Allah rızası için yapmayı taahhüt eden, inşallah yaz Kur-an Kurslarına hazırlanan açacağımız binanın hayırseverinin ismini de buradan arz etmek istiyorum. Nihat abiden Allah razı olsun. Hayır işi zor iştir ama yapıldığı zaman çok kolay olduğunu kendisi söylüyor. 700-800 bin lira gibi bir katkıda bulunmak, binanın inşaatından iç donanımına kadar ne varsa hepsini üstlenen Nihat abiden Allah razı olsun. Bu binanın tapusunu bize bahşeden Yusuf abiye de buradan teşekkür ediyorum. İnşallah Kadir gecesinin hemen önünde atılan temelin Düzce’ye hayırlara vesile olacağına inanıyorum”

Haber: E.K. DURSUN

 

banner710
Yorumlar (12)
Salla gitsin 1 yıl önce
Cami açın
Kuran kursu açin
İşletme açmayin
Milletin cebine para girer mazAllah
Hasan 1 yıl önce
Şu İnsanlar kendilerini hergün medyada boy boy hep aynı kişilerle bir yemekte,davette,kutlamada,açılışta .... gösteren bu resimlerden bıkmadılar mı acaba.Bu narsizm daha ne kadar sürecek.Bir gün de sizi beşeri bir faaliyetiniz ile görelim.
YA 1 yıl önce
4-6 yaşa indi
Herşey reklam... 1 yıl önce
Memleketimse bir osman hoca vardi biz çocukken. Derme çatma eski bir evde 4 yaşından 20 yaşına kadar her gence kuran eğitimi verirdi. Hiç kimsenin kurs için yardim teklifini de kabul etmezdi. Hiç reklam yapmazdı...
Yunus 1 yıl önce
Ne gerekvar okula ne gerek var eğitime durmadan kuran kursu açın ve her namaz sonrasıda islam anonim şirketi adına camilerden para toplayın bu memleketin hacıya hocaya ihtiyacı çok fazla hele hele hafız konusunu sakın atlamayın ha birde üniversitede nefesi güçlü bir hoca görvelendirinki alternatif tıp ilerlesin
sayın valim 1 yıl önce
sayın valim orda boş insanlar ile bayramlaşıcanıza fevzi çakmak mh sine gelip gerçekten çalışan işçilerin arasına girip dertlerini neden dinlemiyorsunuz heee faruk bey bakan di dimi yoksa ankaraya mı gönderir sizi
Serdar gürler 1 yıl önce
Mübarek günde hayır sahibi olmak istiyorsanız okul yapın okul akademisyenler profesörler eğitimciler yetişsin her taraf hafız hoca dolu man yak ettiniz milleti nedir bu kadar cehalet ne yobazmışsınız meğer.
hakan 1 yıl önce
HARİKA!!! en önemli eksik giderilmiş.... vAllahi bravo...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık