banner615

banner614

banner701

TSO'DA 'KOLİ' BİLMECESİ!

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın meclis üyeleri aracılığıyla Ramazan ayında dağıtımını yaptığı 900 adet Ramazan kolisinin nereden alındığı ve kaç liraya mal olduğu bilinmiyor. Konu hakkında telefonla görüştüğümüz Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, bağlı oldukları Odalar Birliği tarafından her Ramazan Düzce'deki 5-6 firmadan teklif alınarak kolilerin hazırlandığını ancak hangi firmayla anlaşıldığını hatırlamadığını söyledi.

Düzce 11.05.2019, 15:00 12.05.2019, 18:23
2778
banner682
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası eliyle Düzce'de yüzlerce kişiye Ramazan kolisi dağıtıldı ancak anlaşma yapılan firma ve maliyet hakkında bilgi alınamadı.

Her meclis üyesine 30'ar koli

Her yıl ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılması için ticaret ve sanayi odalarına belli bir bütçe gönderen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bu yıl da aynı uygulamayı devam ettirdi. Bu doğrultuda Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'na ulaşan Ramazan ödeneği ile bir firmaya yaklaşık 900 koli hazırlatıldı. Bu koliler 30 meclis üyesine 30'ar tane olmak üzere verilerek dağıtımı yapıldı.

"Firmayı hatırlamıyorum"

Konu hakkında telefonla görüştüğümüz Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından tüm illerdeki ticaret ve sanayi odalarına ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Ramazan kolisi hazırlanması için ödenek gönderildiğini belirtti. Bu yıl hangi firmayla anlaşıldığı sorusu üzerine ise Dertli, "Birlik Düzce'de 5-6 firmadan teklif alıp biriyle anlaşıyor. Şuan hangi firma olduğunu hatırlamıyorum." dedi.

"Sayısı birlik belirliyor"

Düzce için Ramazan kolisi sayısının nasıl belirlendiği ve bir çalışma yapılıp yapılmadığı konusunda ise "Birlik, meclis üyesi oranına göre bir rakam belirliyor. Düzce için de bu şekilde belirlendi. Örneğin İstanbul'da dağıtılan Ramazan kolisi sayısı binleri buluyor." dedi. 

Vakıf ya da Kızılay ile işbirliği yapılmadı

Bir yardım vakfı ya da Kızılay aracılığıyla kolilerin hazırlanmadığının altını çizen ve yerel bir firmayla anlaşıldığını kaydeden Dertli, bu uygulamanın TOBB tarafından 20 yıldır sürdüğünü sözlerine ekledi.

Şahin geri dönmedi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın her yıl dağıttığı Ramazan kolileri hakkında bilgi almak için aradığımız Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ise haber merkezimize geri dönüş yapmadı.

Haber: S.ÜNSAL


 
banner710
Yorumlar (36)
EŞRAF 1 yıl önce
Bende ticaret odasının yaklaşık 38 yıllık üyesiyim.Sayın meclis başkanı Ahmet dertli beyefendinin çıkıp bu kolileri hazırlayan firmayı hatırlamıyorum diyerek basına bilgi vermesini anlayamadım.Keşke bizlerde öğrenebilseydik.
TUNCAY VEKİL OLACAK 1 yıl önce
Çatlasanızda patlasanızda Tuncay başkan 2023 te vekil adayı olacak. Demokrat partiden gelip iyi partiyi şekillendiren Tuncay başkan vekil olur.Akp den olmayacağı kesin
GERCEKLER 1 yıl önce
Sadullah dun ahmet dertli faruk turkseven 3 saat garanti bankasinin yanindaki adania borekde oturdunuz o sirada haberi yazdin bide ahmet dertliye telefonla ulastik yazmissin haberde boyle habercilik olmaz herkes herseyin farkinda
gerçeklere cevap 1 yıl önce
Ahmet Dertliye sor bakalım.Sanki haber yazarken redaktörmüydün akıllım.Zaten yirmi yorumun 18 tanesi aynı kişi tarafından yazılıyor. Anlaşılan başkan kulis yapadururken telefon teknolojisini iyi kullanıyor
adam 1 yıl önce
adamlar esnaf tanesi 40 tlden 30 koli dağıtamıyor. 1 ay önce kurulan dernek 20o koli dağıtıyor elhamdulillah. Samimi değilsiniz!
asabi 1 yıl önce
90 yılda bir tane namuslu adam çıkaramayan bir düzen...
Zehra 1 yıl önce
Kişisel problemlerinizi başka kulvarda tartışın
Duzcenizde haber yapılacak okadar önemli olaylar var yapmiyorsunuz
Sokaklara inin Merkez sokakları değil ama
Insanlar ne halde
Ders çıkartmak için yapılacak çok şey var
Gençlere örnek olan haberler yapın
Onları eğitime yonlendirini
Okullara gidin onların sorunlarını haber yapın
Bırakın siyaseti
Zehra 1 yıl önce
10 yıldır düzcedeyim Tuncay bey gibi duzce için çalışan bir Ticeret Odası Başkanı görmedim
Düzce Öncü tarafsız haber yapın önce kendi gazetenizi duzeltin habercilik ilkesine yakışmayan yorumlar yapıyorsun
Kişisel probleminizi başka
Haberci 1 yıl önce
Tuncay sadullahın neresinden girip neresinden çıkacağını bilir.Bunu abi kardeş iyi yaparlar. Faruk Türksevenede anlattılarmı ki anlatırlar. Yerse sado kübalı yerde. İşte curcuna o zaman başlar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı