banner615

banner614

banner701

TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

banner619

Koronavirüs Salgını nedeniyle Düzce’de evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara Kızılay Düzce Şubesi ve Kızılay Genç Gönüllüleri yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Düzce 29.03.2020, 14:01 29.03.2020, 15:53
2049
banner682

Çin'in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde ortaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan ve dünya çapında 663 binden fazla insanda görülen koronavirüs kâbusu bitmiyor. Vaka sayısının her geçen gün arttığı ve ölümlerin yaşandığı Türkiye’de de tedbirler alınmaya devam ediyor.

Salgın nedeniyle İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile Kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkma asağı uygulaması getirmişti. Yasak nedeniyle evlerine kapananlara Devletin kurumları ve Kızılay seferber edilmişti.

Düzce Kızılay Şubesi ve Kızılay Genç Gönüllüler, Düzce’de evlerinden çıkamayan vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Özellikle yaşlı ve Kronik Rahatsızlığı bulunan vatandaşların kapılarına kadar gıda maddeleri bırakan Kızılay Düzce Şubesi ve Kızılay Genç Gönüllüleri, talepler doğrultusunda bireylerin alış verişlerini yaparak evlerine götürüyor.

Konu ile ilgili Kızılay Düzce Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kızılay Düzce Şubemiz ve Genç Gönüllülerimiz ile birlikte Koronavirüs riski sebebiyle evlerinden çıkmaları sınırlandırılan büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya aralıksız olarak devam ediyoruz.”

banner710
Yorumlar (6)
75 yaş 2 ay önce
Nasıl ulaşabiliriz. Telefon?
Gizli kalsa 2 ay önce
Paşakonağı köyünde 88 yaşındaki halil akyüz tekbaşına yaşıyor şu anda çıkamıyor durum belli ona sıcak yemek yardımı yapılırmı acaba muhtarla arası yok oy yüzünden ne olur onun yardımı için muhtarı araya koymayın muhtar hiç ilglenmiyor muhtar ona yardım etmiyor ona yardım jandarma getirse çok daha iyi olur muhtar yardım verilmesin diye yalan yanlış konuşuyor
Nirsaç Alkan 2 ay önce
Bey köy tokiyede uğrasanız çok iyi olur evde tek kalıyorum yaşm 53 bakala gidemiyorum ekmek birşler alınması gerekli ama gidemiyorum
Haydar 2 ay önce
Neden sadce 65 yaş üsütüne yardım ediyor kızılay engelliler ne olacak ben bi yüzde 51 engelli bireyim neden acaba hala engellilere yarrım dağıtlımıyor 15 gündür evden çıkamıyoruz
DÜZCELİ MACIR 2 ay önce
TÜRK KIZILAYI BUGÜNLER İÇİN VAR TEŞEKKÜRLER TÜRK KIZILAYI SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ
VATANDAŞ 2 ay önce
İYİ Kİ KIZILAY VAR.
14°
kapalı