banner615

banner614

banner701

TÜRSAB KURUGÖL'E RESMEN TALİP

banner619

Düzce'nin doğa ve kültür turizminde daha iyi noktalara taşınması için çalışmalara hız veren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Konuralp'teki Antik Tiyatro'nun 3 yıl içinde ortaya çıkacağını belirtirken, Düzce'nin yatırımla değerlendirilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinden Kurugöl'e Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)'ın resmen talip olduğu açıkladı.

Düzce 23.12.2019, 16:00 23.12.2019, 18:57
2129
banner682
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, geride kalan hafta sonu Düzce'nin doğal ve tarihi değerlerini ziyaret ederek, beraberindeki heyetle incelemelerde bulundu ve bu bölgeler için uygulanacak projelerin detaylarını da paylaştı. Doğal, kültürel ve turizm potansiyelleri üzerinde yapılacak çalışmalara ilişkin beraberindeki akademisyenler ve ilgili kurum temsilcileri ile ilk olarak Konuralp'e giden Başkan Özlü, burada Antik Tiyatro'da yapılan çalışmaları inceledi. İl Kültür Turizm Müdürü Resul Taştan, Konuralp Müze Müdürü İhsan Arslan ve Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Dr. Ahmet Bilir ile Antik Tiyatro etrafında geziler yapan Başkan Özlü, Batı Karadeniz'in en eski yerleşim alanı olan Konuralp'in en kısa sürede kültür turizmine kazandırılması için çalışmalara hız verileceğini belirtti.
"Yıllardır buradaki potansiyel turizme kazandırılabilirdi"
Özlü, "Burada bir hazine yatıyor, aslında yıllardır buradaki potansiyel turizme kazandırılabilirdi ancak üzerine düşülmemiş ve süreli projelerle buradaki arkadaşlar elinden geleni yapmışlar. Şimdi artık Düzce'nin kültür turizminde hak ettiği değere kavuşmasını sağlamamız lazım. Arkeolog ve uzmanlarla yaptığımız istişarelerde buradaki antik kalıntıların 3 yılda istikrarlı bir kazı çalışması ile ortaya çıkarılabileceğini konuştuk. Bu konuda üniversitemizde çok donanımlı akademisyenlerimiz var, Arkeoloji bölümünün değerli öğrencileri var. Bir kaynak onları bekliyor, Batı Karadeniz'in tek ve en eski yerleşim yerini gün yüzüne çıkaracaklarına inanıyorum." dedi.
Kurugöl için en kısa zamanda harekete geçilecek
Daha sonra TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Güner, İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan ve proje heyeti ile birlikte Kurugöl'e giden Başkan Özlü, TÜRSAB'ın resmen talip olduğu ve turistik tesis inşa edilmesi konusunda gerekli alt yapının hazırlanacağını belirterek, "Kurugöl Düzce'nin saklı cennetlerinden birisi. Burayı doğa turizmine kazandırmak istiyoruz. Sınırlı kaynaklarla her fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Bu konuda geçtiğimiz aylarda TÜRSAB Başkanı Sayın Firuz Bağlıkaya ilimize gelerek hem sayın valimizi hem beni ziyaret ederek bu konuyu gündeme getirmişti. Şimdi de bölge başkanı ve il kültür müdürümüzle incelemede bulunmak üzere geldik. Belediye olarak biz üzerimize düşen ön hazırlığı yapacağız. Burası doğasına dokunulmadan İstanbul ve Ankara'nın ortasında huzurun adresi olacak." şeklinde konuştu.
Yorumlar (9)
Yorumcu 8 ay önce
Oy verirken kimse faruk ozluye oy vemrmiyor ki t.erdogana veriyor oyu.biz oyuzden kaybediyoruz.Duzceyi yonetecek kisi sanki t.erdogan
VATANDAŞ 8 ay önce
RANTÇILAR RÜŞVETÇİLER TORPİLLE İŞE GİRENLER BAKIYORUMDA DÜŞMAN KESİLMİŞ BAŞKANA...
Doper faruk ozlu 8 ay önce
Once maaslari ode yok ben devam edicem diyosan devran doner soyliim.
Vatandaş 8 ay önce
Bırakın saklı kalsın..ranta dönüşürse kıymet bilemez doğayı mahvederiz..yazık olmasın.
Onemli 8 ay önce
Kurugöl milli parkların sorumluluğunda olan bir yer ama ilgili kurum yok orada!!!
Gölormanli 8 ay önce
Efteni gölü nu unuttunuzmu başkan .
kasabalı 8 ay önce
sayın özlü biz bunları 11 yıldır dinliyoruz başka şey anlatın.
hamza 8 ay önce
bolu golcuk kadar olmasada ayagimizin dibinde yertemiz cok guzel ailece mangal yapabilecegimiz bir gol daha once degerlendirilmeliydi cok eminim ki bircok duzceli bile bilmiyordur duzcenin gobeginde oldugunu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık