banner615

banner614

banner701

ULAŞIMDA KORONA TEDBİRLERİ

banner619

Koronavirüsü nedeni ile ilçelerde toplu taşıma araçlarının güzergah saatlerinde değişikliğe gidildi. Akçakoca, Gölyaka ve Kaynaşlı ilçelerinde alınan tedbirler kapsamında otobüs saatleri revize edildi.

Düzce 20.03.2020, 15:25
6532
ULAŞIMDA KORONA TEDBİRLERİ
banner682

Korona virüs tedbirleri kapsamında Kaynaşlı, Akçakoca ve Gölyaka ilçeleri halk otobüsü saatlerini saat başı olarak düzenledi.

Akçakoca'da otobüs seferlerine düzenleme 

 Akçakoca Belediyesi, Korona virüs nedeni ile toplu taşıma araçlarının güzergah saatlerinde değişikliğe gidildi. Buna göre, otobüslerin kendi güzergahlarındaki geçiş saatleri 20 dakikadan 30 dakikaya uzatıldı.  

 Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, dünyanın ve Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu dönemin farkında olduklarını vurgulayarak, "Korona virüsten korunma anlamında kamu otoritelerinin uyarıları ve aldığı önlemleri destekliyoruz. Tüm imkânlarımızı kamunun aldığı tedbirleri desteklemek ve halk otobüslerini bu süreçte güvenli alanlar olma özelliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için seferber ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  Halk otobüslerinde ve ortak yaşam alanlarında kamu sağlığının her şeyin önünde tutulduğunu kaydeden Başkan Yanmaz, bu dönemde kazançları kaybetme korkusu ile değil; halk sağlığını gözeterek hareket edeceklerini ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yanlarında olmaya, kamu otoriteriyle tam bir uyum içerisinde hizmet vermeye devam edeceklerini ifade ederek halk otobüslerinin güzergah geçiş saatlerini 20 dakikadan 30 dakikaya uzattıklarını belirtti.

Kaynaşlı’da otobüs seferleri azaltıldı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Kaynaşlı Belediyesi ilçede ki şehiriçi hatlarında 15 dakikada bir olan halk otobüsü saatlerini saat başı olarak geçici olarak düzenledi. Düzce ve Kaynaşlı arasında ki hatlarda geçici olarak yarım saatte bir sefer düzenlenecek. 

  Ülke genelinde korona virüs sonrasında bir çok şehirde tedbirler alınmış ve yöneticiler tarafından da uygulamaya alınmıştı. Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde de alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor. Halkın otobüsleri daha az kullanmasını planlayan Kaynaşlı Belediyesi şehir içi ve il otobüslerinin sefer saatlerinde düzenleme yaptı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin: “ İlçemiz içinde otobüs sefer saatleri daha önce 15 dakikada bir gerçekleştiriliyordu. Korona virüs tedbirleri kapsamında seferleri saat başına geçici olarak düzenledik. Düzce ve Kaynaşlı arasında ki hatlarda da daha önce 15 dakikada bir otobüs kaldırılıyordu. Bunda da düzenleme yaptık ve ile gidiş gelişleri de yarım saatte bir olarak düzenledik. Sabah 08.00’dan itibaren otobüslerimiz kalkacak, akşam ise son otobüs 22.00 olacak şeklinde yeni düzenleme yaptık. Geçici olarak bu kararı aldık. İlerleyen süreçte ülkemizde korona virüs ortadan tamamen kalkınca yeniden eski düzene geçeceğiz’ dedi.   

                      

Son olarak Gölyaka ilçesinde, korona virüs nedeni ile toplu taşıma araçlarının güzergah saatlerinde değişikliğe gidildi. Buna göre, otobüslerin kendi güzergahlarındaki geçiş saatleri saatte bire çıkarıldı.

Yorumlar (6)
Selim 7 ay önce
Bırakın bu işi bu belediyelere vatana ihanet açılması gerekli otobüs sayısını azaltmak yoğunluğu ve riski artırır
. 7 ay önce
Söylenecek okadar çok şey varki hangi birini yazayım.
Azdıydık azdık diye başlayayim bari.
Dünyanın dört bir yanında açlıktan ölenleri görmezden geldik, zevki sefaya dalıp, doymak bilmeyen nefsimize ve bitmek bilmeyen isteklerimizle israfı en üst seviyede tutup nankörlük ettik.
Üsteki kapitalistler bize kol gibi geçirirken bizde aptalca davranıp zengin görünmek için bisture cafelerde 1 kahveye 15 tl verdik. Starbaks larda 1 tl etmeyen soğuk neskafeye 25 tl verdik.
Nişanlarda giydiğimiz abiyeyi kınada giymedik kınada giydigimizi düğünde giymedik. Sokakta takı hayvanlara bir tas çorbayı çok görüp zikkimlanana kadar yeyip içtik. Doğada özgürce yaşamasi gereken kurtları bile hayvanat bahçelerinde çocuklarımıza maskara ettik. Ettikkte ettik yaptıkta yaptık.
Simdi güneş batıdan doguncada tövbe etmeye kalktık. Ama artık nafile ne ektiysek onu biçeceğiz.
Yılmaz 7 ay önce
Saatleri azaltmak demek otobüsteki insan sayısını arttırmak anlamına gelir bu da virüsün bulaşma ihtimalini arttırmak demektir. Hadi belediyeler böyle saçma sapan bir uygulamaya gitmişler ve halkı da virüs bahanesiyle kandırmaya çalışmışlar ancak sizin gazeteciliğiniz bu haberi buraya yazmak yerine uygulamayı sorgulamak olmalıydı.
Sabahattin 7 ay önce
Balık istifi tasisinlar
Bir davetiyede belefiyelerden
. 7 ay önce
TABİ TABİ BİZDE YUTTUK. MAZOT PARASI BİLE ÇIKMIYOR ZARAR EDİYORUZ DİYEMEDİNİZDE NEYMİŞ EFENDİM CORONA TEDBİRİYMİŞ. OTOBÜSLER TIKABASA DOLU OLDUĞU ZAMANLARDA Bİ EK SEFER BİLE KOYMAYIN İNDİRİM BİLE YAPMAYIN. ŞİMDİ ZARAR YAZINCA SEFER SAYILARINI DÜŞÜRÜN. MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇMEYİN. KENDİNİZİ AKILLI SANMAYIN BURDAN GÖRÜNÜYOR BİLGİNİZ OLSUN
... 7 ay önce
BUNUN NEYİ TEDBİR YOLCULAR ÜST ÜSTE Mİ ÇIKACAK ŞÖFERLER BUNU MU İSTİYOR? TAMAMEN MADDİ KAZANÇ GÖZETİLEREK VERİLMİŞ BİR KARAR !!!
18°
parçalı bulutlu