banner615

banner614

banner701

UZMANINDAN ÇARPICI İDDİA

banner619

Son günlerde sıkça konuşulan sanal para birimi bitcoin ile ilgili Habertürk kanalında önemli açıklamalarda bulunan İstanbul Üniversitesi İstatistik Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Haluk Zülfikar, çarpıcı bir iddiada bulundu. Zülfikar, Bitcoin’in en çok üretildiği yerlerin başında Düzce’nin geldiğini belirterek, gerekçe olarak ise elektriğin diğer illere kıyasla daha ucuz olmasını gösterdi.

Düzce 17.07.2019, 18:13 18.07.2019, 17:44
7335
banner682

Düzce’nin Bitcoin cenneti olduğu iddiası şaşkınlığa neden oldu.

Habertürk kanalında yayınlanan ‘Habertürk Manşet’ adlı programda kripto para piyasasının en çok yatırım alan ürünü olan Bitcoin ele alındı. Programa konuk olan İstanbul Üniversitesi İstatistik Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Haluk Zülfikar, Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım araçlarını değerlendirdi.

Bu kapsamda geleceği parlak olan birçok yatırım alanını değerlendiren Zülfikar herhangi bir merkez bankası veya resmi kuruluş ile ilişiği olmayan elektronik para Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto para olarak belirtilen Bitcoin’in ne olduğu hakkında bilgilerini aktaran Zülfikar, yayının ilerleyen bölümlerinde bu paranın en çok üretildiği illeri açıkladı.“Elektrik ucuz, imkanlar yüksek”

Bu alanda Düzce’nin başta geldiğine ve Bitcoin Cenneti olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Haluk Zülfikar, bunun sebeplerine değinerek şunları söyledi:

“Bu konuda elektrik fiyatları çok etkin. Çünkü bu işlem oldukça elektrik harcıyor. Orada elektrik daha ucuz ve imkânlar bu genç kitle için çok yüksek. Üretim makinelerini alıp oraya gidiyorlar. Ama orada da bu iktisadi krizlerde bir süre Bitcoin üretimler durdu. Yani Makro politikalar bu konuda çok önemli. Şu an bu politikalar bu kripto paralara destek veriyor. Çünkü ciddi miktarda kullanılıyor.”

Gelecekte kullanım alanının ve değerinin artacağı tahmin edilen elektronik paranın şu anki değeri ile 1 Bitcoin yaklaşık olarak 55 bin TL’ye denk geliyor.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (4)
egf.81 1 yıl önce
Yakın zamana kadar yeşil Düzce olarak tanınan ve insanlarının Mert ve vatan perverligiyle ogundugumuz duzcemizde maalesef kendine yakışmayan söylemlerle anılır oldu.Haksizda sayılmazlar.Her türlü sahtekarligin döndüğü yer oldu...
Ersin 1 yıl önce
Adam rrsmensacmalamis nerde elektrik uçurmuşum duzcenin her tarafı bitirin oynasa ne olur
Vatandas 1 yıl önce
Nerde elektrik ucuz imkan yuksek ismi var imkan olsun habire zam gelio elektrige hala ucuzluktan bahsediyosun hoca
Duzceli 1 yıl önce
Resmen sallamış
26°
açık