banner615

banner614

banner701

VALİ BAŞKANLIĞINDA OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

banner619

Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü toplandı. Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlara uymayanlara ilgili kanunlar kapsamında para ya da hapis cezası uygulanacağı bildirildi.

Düzce 20.03.2020, 11:25 20.03.2020, 16:14
8637
banner682

Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, plağanüstü gündemle toplandı. Düzce Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda Koronavirüs (covid- 19) salgınına karşı mücadele kapsamında toplantı gerçekleştirildi.

İşte meclisin aldığı kararlar

Düzce İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi şehirde koronavirüs salgınına karşı mücadele de alınan kararları şöyle açıkladı:

"Çin’in Vuhan kentinde başlayan koronavirüs (covid-19) pandemisi, birçok ülkede hızla yayılıp göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir.Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasının engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır. Bu kapsamda aşağıda yer alan kararlara hassasiyetle uyulması gerekmektedir.

- Ana faaliyet konusu hamur, yufka, bazlama, simit, poğaça, gözleme, kadayıf, mantı, pasta, börek, tatlı, vb. unlu mamülleri üretimi ve satışı adı altında faaliyet gösteren her türlü restoran, lokanta, pastane, iş yerleri içerisinde servis ve hizmet sunumu yapılmaması, sadece paket servisi ve reyon satışı yapılmasına, ayrıca iş yeri açma ve çalışma ruhsatında lokanta ve kafetarya adı altında faaliyet gösteren iş yerlerinde ana faaliyet konusu lokanta olan iş yerleri sadece lokanta hizmeti vermesi ve bunun dışında her hangi bir faaliyette bulunmaması gerekmektedir.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun yukarıda aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde olmak üzere;

a. Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 3,150 TL

b. Kabahatler Kanunun 282. Maddesi gereğince 392 TL

c. Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı TCK 195. Maddesi gereğince “ 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır."

Yorumlar (0)
az bulutlu