banner615

banner614

banner701

VALİ DAĞLI’DAN MASKE DENETİMİ

banner619

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Hıfzıssıhha Kurulunda alınan kararlara vatandaşların ne kadar uyduğunu yaptığı denetimlerle gözlemledi. Mesaisine maske denetimi ve esnaf denetimi yaparak başlayan Vali Dağlı, kurallara riayet edilmesi noktasında vatandaş ve esnaflara uyarılarda bulundu.

Düzce 15.05.2020, 14:00 15.05.2020, 15:38
10416
banner682

Türkiye genelinde Yeni Tip Covid 19 Salgını ile mücadele aralıksız devam ederken Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu salgının gidişatına göre gerekli tedbir kararlarını alıyor.

Normalleşmenin yavaş yavaş başladığı şu günlerde, cadde ve sokaklar her zamankinden biraz daha fazla kalabalıklaşmaya başladı.

Bu noktada maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları göz ardı edilebiliyor. Bu tür kural ihlallerini önlemek amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca sosyal iletişim halinde bulunulan meydanlara, alanlara, cadde ve sokaklara, iş yerlerine maskesiz çıkılması yasaklandı. Yasağa uymayanlar için idari para cezası uygulanacak.

“Lütfen kurallara uyun”

Bu sabah mesaisine maske ve esnaf denetimi ile başlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, maskesini çene altına indiren vatandaş ve esnafları uyardı. Düzce’nin işlek caddelerinde İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile birlikte denetim yapan Vali Dağlı, maskesini yanlış takan vatandaş ve esnaflara, ‘İllaki ceza mı keselim? Bakın bu durum çok ciddi. Lütfen kurallara uyun” uyarısında bulundu.

"Maske standartları neyse o şekilde takılması gerekiyor”

Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Dağlı, "Maske standartları neyse o şekilde takılması gerekiyor. Aksi takdirde burun açık olursa, zaman zaman açıp sonra tekrar takacak olursak bunun faydadan çok zararı olur" dedi.

Maskenin nasıl kullanılması konusunda kendisinin ve diğer tüm görevlilerin vatandaşları uyardıklarını anlatan Vali Dağlı, şöyle konuştu:

"Nasıl takılması gerektiği konusunda arkadaşlarımız uyarıyorlar. Vatandaşlarımız maske taksınlar. Aksi takdirde vatandaşlarımız ceza yazmak durumunda kalacaklar. Genel olarak çok iyi. Ama bazı vatandaşlarımızın burunları açık olarak gezdiğini, çok azda olsa maskesiz olanı gördüm. Onları da uyarıyoruz ve ceza yazacağız."

Yorumlar (8)
Nazif 5 ay önce
Herkes kurallara uysun.
Kasabalı 5 ay önce
Evet Sayın Valim, cezayı işlemi hemen uygulayın ki nasıl olsa kimse bir şey demiyor diyen bu zihniyetin aklı başına gelsin. Cebindeki parayı alın ki milletin sağlığıyla oynamak nasıl oluyormuş anlasın.
A 5 ay önce
Önce polislere ögretin maske takmayı
Saygı 5 ay önce
Videoda insanlarda valiye karşı laubali hareketler var çok kötü. Ve şimdiden taburelerde boş boş oturmalar başlamış.
Yeşil Düzce 5 ay önce
Evet illaki ceza kes. Bu sıcakta çoluk-çocuğuyla evinde kalıp bunalan bir kesim var bilmem farkında mısınız? Bir kaç ne idüğü belirsiz sokakta gezecek diye mi evdeyiz? Kır kalemi kes cazayı.
valim 5 ay önce
kaynaşlı bel.başkanı maske takmıyor !!!!! Ona da ceza yazıldımı?
düzce vatandaş 5 ay önce
maske ile koruma oranının azlığını bilim kurulu söylüyor. Çarşı resmen bayram kalabalığı. yasak gelsin bir an önce!!
Takipçi 5 ay önce
Düzceyi oyuncağı yaptı. Esnaf 2 aydır tezgahını açamıyor. Gıdaya serbest tuhafiye ye yasak, yasak göreceli olmaz
21°
kapalı