banner615

banner614

banner701

VALİNİN ADIYLA DOLANDIRICILIK!

banner619

Düzce Valiliği, kendisini mülki amir olarak tanıtıp aradığı kişilerin vicdani duygularını sömürerek ihtiyaç sahiplerine yardım toplama bahanesiyle para talep eden dolandırıcılara karşı Düzceliler’i uyardı.

Düzce 04.08.2020, 18:00
1978
VALİNİN ADIYLA DOLANDIRICILIK!
banner682

Düzceliler’i ağına düşürmeye çalışan dolandırıcılar yine iş başında!

Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ildeki çeşitli kurum ve kişileri telefon ile arayarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz, kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben özel kalem müdürü sizi vali, vali yardımcısına aktarıyorum.” şeklinde söylemlerle vali, vali yardımcıları ve kurum müdürlerinin adını kullanan şahısların yardım adı altında para talep ettiği yönünde şikayetlerin valiliğe ulaştığı aktarıldı.

Vatandaşların dolandırılıp mağdur olmaması için arayan kişilere itibar etmemesi ve kolluk kuvvetlerine haber vermesi gerektiğinin altı çizildi.

Öte yandan Vali Cevdet Atay, vali yardımcıları, özel kalem müdürü ve kurum müdürlerinin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerince çalışma başlatıldı.

HABER: MEHMET GÜNESEN

Yorumlar (1)
castro 2 ay önce
bu haberi yapmak için çok geç kaldınız 40 bin tl para gitti 1 hafta önce şimdi haber yapıyorsunuz atı alan üsküdarı geçti
19°
açık