banner615

banner614

banner746

VATANDAŞ: KORKUYORUZ!

banner751

Düzce'de sokak hayvanları sorunu içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı. Kontrolsüz şekilde sayıları giderek artan başıboş köpekler özellikle Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde sürüler halinde geziyor. Kalıcı bir çalışma yapılmasını isteyen tedirgin vatandaşlar, bir kez daha yetkililere, "Yolda yürüyemiyoruz, çocuklarımızı dışarı çıkarmaya korkuyoruz." diyerek seslendi.

Düzce 29.05.2019, 17:40 29.05.2019, 20:26
3604
banner747

Düzce'de havaların ısınması ile birlikte sıkça rastlanılan sokak hayvanları vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.


Her ay onlarca vatandaş hastanelik oluyor

Kontrolsüz şekilde üreyen ve bu nedenle sayıları giderek artan başıboş köpekler sürüler halinde gezerken, her ay ısırık vakaları yüzünden onlarca vatandaş hastanelerin yolunu tutuyor. Saldırı olayları, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan aylık faaliyet raporlarında açıkça gözleniyor. Saldırılar, vatandaşın hem tedirginliğini hem de şikayetlerini katlıyor. Kalıcı Konutlar'ı mesken tuttular

Sokak köpeklerinin mesken tuttuğu Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde ikamet eden vatandaşlar, uzun süredir her yeri saran başıboş hayvanlar yüzünden büyük endişe yaşadıklarını ifade etti. Kalabalık gruplar halinde dolaşan sokak hayvanlarından çekindiklerini aktaran bölgede yaşayanlar köpek saldırılarından korktuklarını vurguladı.

"Kalıcı çözüm istiyoruz"

Özellikle çocukların bir saldırıya uğramasından tedirgin olan bölge sakinleri, Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği fotoğraflarla soruna dikkat çekti. Hayvan saldırısı endişesi taşıyan vatandaşlar, "Eve işten gelirken korkuyoruz. Çocukları sokağa çıkaramıyoruz. Sokak hayvanları konusunda kalıcı bir çalışma yapılmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.Kontrolsüz üremenin önüne geçilmesi bekleniyor

Düzce'de, sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonu için Akçakoca Subaşı Köyü sınırlarında yeni bir merkez kazandırılırken, bu merkezde kısırlaştırma yöntemi ile özellikle kontrolsüz üremenin önüne geçilmesi bekleniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (57)
Ramazan 1 yıl önce
Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir.
Nurhan 1 yıl önce
Bu mübarek günlerde ölüme yolladığınız her hayvanın vebali boynunuza dolanacak.
DZC 1 yıl önce
Düzce Atatürk devlet hastanesinin bahçesindede 20 den fazla var insanlar korkuyor.
CAN 1 yıl önce
Hani şimdi,nin belediye başkanı bakan iken barınak yaptırıyordu şimdi başkan oldu nerede kaldı bunların hayvan barınakları sözü tabi her,şey oy alıp seçimleri kazanıncaya kadar.böyle kafalara böyle fesler.
Melek 1 yıl önce
Evden dışarı çıkıyorum saldırıyorlar arabaya biniyorum saldırıyorlar çocuklarım okula gidemiyor baktığım her yerde köpekler var yetti ama. barınaklar keşke toplasalar köpekleri
Molla 1 yıl önce
Düzce bu köpeklerle asla bir şehir olamayacak. Bolu sokakları Sakarya sokaklarında bu manzarayı göremezsiniz.
Ramazan 1 yıl önce
Onlara hayvan demeye hakkın bile yok senin! Sefil yaratık..
ykp 1 yıl önce
Düzce'de yalnız Kalıcı Konutlar bölgesinde değil, merkezdeki bütün mahallelerde, özellikle de Nusrettin Mahallesi Ziraat Bankası sokağı olan Ziya Gökalp Sokak ile İş Bankasının çevresi (kasapların olduğu mıntıka) ile terminal çevresi köpek barınağı gibi. Sayıları da her geçen gün çoğalmakta. Şikayetler de Belediye tarafından değenlenrilmiyor.
göksel 1 yıl önce
Köpeklerden korkacağınıza adam öldürüp, deli raporu alıp gazetecilik yapanlardan korkun!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık