banner615

banner614

banner701

YA SÜRE İSTİYORLAR YA DA ZAM

banner619

Düzceli servis esnafı, Düzce Belediyesi’nin servisçilerden istediği S plaka ve güzergah belgeleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Servisçiler, zorlu kış aylarında ve okulların ara tatil döneminde olması nedeniyle istenen şartları yerine getiremeyeceklerini açıklayarak, belediyeden belirtilen sürenin uzatılmasını talep etti.

Düzce 28.01.2020, 13:37 29.01.2020, 10:45
3687
banner682

Düzce Belediyesi’nin servisçilerden istediği  S plaka ve güzergah belgeleri ile ilgili, Düzceli servis esnafı bir basın açıklaması yaptı. Zorlu kış aylarında ve okulların tatil döneminde olması sebebiyle istenen şartları yerine getiremeyeceklerini belirten servisçi esnafı, Düzce Belediyesi’nden açıklanan sürenin uzatılmasını istedi.
 


“Bu şekilde dayatma ile devam etmesi halinde iş yapamaz hale geleceğiz”
Düzceli servisçiler adına konuşan Onur Altundal şunları ifade etti: “Düzce Belediyesinin, Düzceli servisçi esnafından istemiş olduğu S plaka ve güzergah belgesinin zorlu kış aylarında ve okulların yarı yıl tatilinde istemesi bizi zor duruma sokmuştur. 3 Şubat tarihine kadar verilen sürede bunu karşılayamadığımızı belirtmek isteriz. Bu şekilde dayatma ile devam etmesi halinde biz servisçi esnafının yüzde 80’ni servis yapamayacak hale geldiğini belirtmek isteriz. Bizim Düzce Belediyesi ve ilgili kurumlardan bize verilen bu tarihin bir sonraki okul dönemine kadar uzatılmasını talep ediyoruz. Sezonu ortasında istenilen S plaka zorunluluğu akabinde güzergah belgesi, sigortalı hostes ve plakalarımızı takmamız için 5.000 TL devir parasını karşılayamamaktayız.
 


“Bu sürenin bir sonraki okul dönemine kadar uzatılmasını talep ediyoruz”
Bu sürenin bir sonraki okul dönemine kadar uzatılmasını talep eden Onur Altundal şunları kaydetti:  “Güzergah belgesi için yerine getirilmesi için gereken maddelerin her biri maddiyata dayanmaktadır. Ara dönem ve kış ayının zorlu şartlarından dolayı bu ücretleri karşılayamamaktayız. Biz bu şehrin sabahın ayazında, gecenin karanlığında, belki eşinizi belki çocuğunuzu taşıyan servisçi kardeşleriniziz. Sizlerden istediğimiz, bize biraz daha kolaylık sağlanması ve bu zorunlu kış şartlarında, bu sürenin bir sonraki okul dönemine kadar uzatılmasını talep ediyoruz.”“Biz servisçi esnafı olarak ailelerin yanında olmak istiyoruz”
Şartların bu şekilde devam etmesi halinde servis ücretlerine zam yapacaklarını açıklayan Altundal şöyle konuştu: “Aksi halde ülkemizin bulunduğu ekonomik ve zorlu koşullarda ailelerin sırtına yüzde 200’e yakın öğrenci zarflarına artış yapılması gerekecektir. Biz servisçi esnafı olarak ailelerin yanında olmak istiyoruz. Bu taleplerimizin kulak ardı edilmemesini rica ediyoruz.”

Yorumlar (14)
Servisciler 2 ay önce
Bizler 5 yıldır plaka parasını veren kerizleriz heralde başkaları adını yazdırıp para ödememış ve 13 liraya şuanda pilaka alıyor şimdiye kadar bunları iptal et meyen uyanık yandaşlar sizlere söylüyorum pazarcı esnafına seyyar esnafa pilaka satan uyanıklar sizlere diyorum
servisçi 8 ay önce
Keşke bu arkadaşımız hiç konuşmasaydı. Belki her şey daha güzel olabilirdi.
5 Yıldır Napıyordunuz 8 ay önce
5 Sene önce çıktı S plaka Belediye çok fazla bile uzattı süreyi.Ben takmadan yaparım çakallığıyla 5 yıl geçtiniz şimdi ağlıyorsunuz yemezler..
Düzceli 8 ay önce
O yokluklarda alan servisciler kerizmiydi?
Ya herkese vardır yada herkese yoktur
S plaka 8 ay önce
Böyle bir dünya yok S Plaka alıp okul çeken adama ne olcak ??? S plakası olmayan Servis çekmesin ! çekicekse Plaka alsın Bu kadar Basit biz boşuna 9 bin lira vermedik zamanında kendini çakal zanneden Gruplar şimdi Ağlıyor !
Süre üstüne süre yeter ar 8 ay önce
Kaç senedir verilen süre yetmedi mi? Bu işi yapacaksanız takın bi zahmet plakanızı. Plakasını takıp adabıyla bu işi yapanlara da daha fazla haksızlık yapmayın.
Yılmaz Demircioğlu 8 ay önce
4 yıldır uzata uzandı uzatmayin herkes lakayit şekilde bu işi yapmasın paramızi aldınız s pilaka verdiniz bu süreçte bize doğru düzgün danismadiniz artık durdurun adam gibi s pilakaya geçin haksız yere bir sürü pilaka sattiniz herşey Güzel
Şoför naci 8 ay önce
Faruk özlü varken herkes rahat olsun kardeşlerim hepimiz ac kalırız s plakaydı güzergahtı hep bi film çıkar malum belediyeye para lazim Ali güney gitti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı