banner615

banner614

banner701

YOK BÖYLE HADSİZLİK!

banner619

Düzce’de salgın nedeniyle kontrol noktalarında bekleyen bazı güvenlik görevlileri ile bekçilerin vatandaş ve esnafı azarlayan tutumu tepkileri de beraberinde getiriyor. Kontrollü geçiş sağlamayı halkı azarlama olarak gören bazı görevlilerin “Ali Kıran Baş Kesen” düzeni gibi hareket etmek istemesi ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtiyor.

Düzce 18.05.2020, 16:49 18.05.2020, 20:25
11914
YOK BÖYLE HADSİZLİK!
banner682

Koronavirüs salgınında sağlık görevlilerinden sonra en etkin mücadeleyi kolluk kuvvetleri, zabıtalar, bekçiler ve güvenlik görevlileri gösterirken, son günlerde bazı görevlilerin vatandaşlara yönelik kavgacı tutumu tepkileri de beraberinde getirdi.

Vatandaşa sert tavırlar!

Pandemi nedeniyle Düzce şehir merkezinde oluşturulan kontrol noktalarında görev yapan bekçi ve güvenlik görevlileri, vatandaşlara sert tavırlarla zorluk çıkartıyor. Vatandaşlar, Gece Kartalları olarak bilinen bekçilerin ve özel güvenlik görevlilerinin sert tavırlarına isyan etme derecesine geldi.

Vali ve Emniyet Müdürü’ne seslendiler

Haber merkezimize şikayetlerini ileten tepkili vatandaşlar, kontrol noktalarında adeta “Ali Kıran Baş Kesen” gibi hareket eden güvenlik görevlileri sorununa el atılmasını istedi. İşlerini yapan memurlara saygı duyduklarını belirten Düzceliler, kimi zaman kavga edecek gibi tavır takınan bekçi ve özel güvenlik görevlilerinin kendilerini çilden çıkarttığını ifade etti. Kendilerine verilen görevi adeta halkı azarlama olarak görüp bu şekilde hareket eden sorunlu görevliler yüzünden istenmeyen olaylar yaşanabileceğine işaret eden tepkili vatandaşlar, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve İl Emniye Müdürü Mehmet Ali Akkaplan’a ‘Bu konuyla ilgilenin’ çağrısı yaptı.

Olacağı buydu! Güvenlik görevlileri esnaflarla tartıştı

Son olarak bugün Ak Bank Sokağı ve Eski Akçakoca Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Gece Kartalları olarak bilinen gece kartalları ve özel güvenlik görevlileri, esnaflarla tartıştı. Yaşanan iki tartışmada da, ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde kendilerine yetki verilen kamu görevlilerin vatandaşlara daha ılımlı davranmak yerine sert tavırlar sergilemesi dikkatlerden kaçmazken, konu ile ilgili Düzce Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama bekleniyor.

Yorumlar (123)
Ömer şahin 4 ay önce
Herkez gergin normaldir
Mehmet 4 ay önce
Vatandaşlarımızında üzerine düşen görevi yapması gerekmiyormu?
Bazı yorumlar enteresan...
Düzceli vatandaş 4 ay önce
Şahsi fikrim sadece devlete yük. Sabaha karşı cedidiye camisinin avlusundaki çay ocağına bir bakın. En az 20 bekçi içerde oturup telefonlarıyla oyun oynuyor. Yetmezse otogara geçin hepsi lokantada muhabbet ediyor. He faydalı oldukları tek nokta var oda 22.00 den sonra büfeleri kontrol ediyorlar. Bir büfe ile 20 bekçi anca baş ediyor oda ayrı bir konu
Recep 4 ay önce
Çok kıymetli Öncü Haber yetkilileri, çevremizde çok ciddi bir şekilde maske kirliliği yaşanmaya başladı. Konuya dikkat çekmenizi rica ediyorum.
haha 4 ay önce
Gece Kartalları mı yok artık!Kartalın geceliği bile olamazlar
Düzceli 4 ay önce
Bekçi dil artistt hepsi
Duzceli 4 ay önce
Son zamanlarda saygısızlık hat safhada, vali bey bunlarla bir ilgilense iyi olur. Devletle milletin arasına nifak sokuyor bu davranislar
... 4 ay önce
Valla o bekçiler varya görevi bitince kuzu oluyo valla öle herkeze yapamaz kivilcim çıkar sonra basindan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı az bulutlu