Öne Çıkanlar Öncü Haber Düzce ot Yığılca ot festivali

Bu haber kez okundu.

2019 HEDEFLERİ BELİRLENDİ
banner197
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, gelecek 4 yılı içeren yeni Stratejik Plan Taslağı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında yayınlandı.

EĞİTİM KADEMESİNDE YOĞUNLUK ORTAOKULLARDA
Milli Eğitim Bakanlığı Örgün Eğitim İstatistiklerinin 2014 verilerine göre Düzce İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı farklı eğitim kademelerinde toplam 67 bin 995 öğrenci, 3 bin 597 öğretmen ile 2 bin 997 derslikte eğitim-öğretim faaliyetleri yürütüldüğü ifade edildi. Düzce’de tüm eğitim kademelerinde derslik başına düşen öğrenci ortalaması 22 oldu. Düzce’de öğrenim gören 67 bin 995 öğrenci arasında eğitim kademesine göre derslik başına düşen öğrenci sayısının en fazla olduğu kademe 60,44 ile Ortaokul oldu.
 
FATİH PROJESİ VERİLERİ
Düzce İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümünün Ocak 2014 verilerine göre Düzce’de 2013-2014 eğitim öğretim yılında Fatih Projesi kapsamında 18 ortaöğretim kurumunda bulunan 611 öğretmen ve 2 bin 991 öğrenciye ücretsiz tablet dağıtıldı.18 okulda 455 etkileşimli tahta kurulumu yapıldı.

TEOG’DA DÜZENLİ BİR ARTIŞ VAR
2013-2014 eğitim-öğretim yılında Düzce il Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ders düzeyi ortalama başarı puanlarında Matematik ve İngilizce derslerinde ortalama başarı puanları Türkiye ortalaması ile eşdeğer, Türkçe, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C İnkılap Tarihi derslerinde ise ortalama başarı puanları Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu ifade edildi. TEOG sınavlarında tüm derslerde ortalama başarı puanlarında düzenli bir artış söz konusu olduğuna dikkat çekildi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Düzce il Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ders düzeyi ortalama başarı puanlarında Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler derslerinde ortalama başarı puanları Türkiye ortalamasıyla eşdeğer olduğu belirtildi.
 
TEOG’DA 2019 ORTALAMA HEDEFLERİ
 
Stratejik plan taslağında derslere ve yıllara göre performans göstergeleri ile hedeflenen sayılara yer verildi. TEOG’da Düzce’de 2014 yılında 12,23 olarak belirtilen Türkçe net ortalamasının 2019 yılında 17’ye yükseltilmesi hedeflendi. 2014 yılında 7,49 net ortalaması olan Matematikte 2019 hedefi 13 olarak, 11,22 net ortalaması olan Fen ve Teknoloji 16, 11,31 net ortalaması olan T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ’ün 16’ya, 9,33 olan Yabancı Dil Net Ortalamasının 14’e ve  16,09 net ortalaması olan Din Kül.ve Ah.Bil. dersinin ise 20 net ortalamaya yükseltilmesi hedeflendi.
 
YGS’DE 2019 ORTALAMA HEDEFLERİ
 
Stratejik plan taslağında derslere ve yıllara göre performans göstergeleri ile hedeflenen sayılara yer verildi. YGS’de Düzce’de 2014 yılında 18,5 olarak belirtilen Türkçe net ortalamasının 2019 yılında 28’e yükseltilmesi hedeflendi. 2014 yılında 5,9 net ortalaması olan Matematikte 2019 hedefi 13 olarak, 3,7 net ortalaması olan Fen Bilimleri 13, 10,6 net ortalaması olan Sosyal Bilimlerin ise 24 net ortalamaya yükseltilmesi hedeflendi.

Haber:Y.SEVER
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Stratejik Plan 3 yıl önce

Açıklanan İl MEM 2015-2019 Stratejik plan taslağı olup, gelecek beş yılın erişim, kalite ve kurumsal kapasite temalarında alt hedef ve performans göstergelerinin yer aldığı bir plandır.Sadece fatih projesi ve teog değil pek...

Avatar
Stratejik Plan-2 3 yıl önce

içermektedir, plan taslağı pek çok konuda geleceğe yönelik projeksiyonlar çizmekte, belirtilen tema ve alt hedeflerde ilimizdeki eğitimi hem nitelik, hemde nicelik açısından ileriye taşıyacak bir üst polita belgesidir.

Avatar
ÖĞRETMEN 3 yıl önce

Arge ve Aske birimini başarı ile götüren Ali Karagüzel ve Osman Aktan neden birimlerinden ayrıldılar ve neden milli eğitimde gerçekten işini düzgün yapan personel orada durmak istemiyor?A Yurtman cevap verebilir mi acaba?

Avatar
Plan güzel hazırlanmış ge 3 yıl önce

Planı inceledim çok kapsamlı hazırlanmış gerçekten, çok güzel hedefler yazılmış.İnşallah beraber bu hedeflere ulaşırız.Emeği geçenlere teşekkürler..

Avatar
ismetpaşalı 3 yıl önce

plan mükemmel. he türlü destek verilir. ama paralel çete bozmaya çalışmazssa

Avatar
Memur 3 yıl önce

Arge biriminde görev yapan osman ve ali hocanın ayrılması bence büyük kayıp.Milli eğitimin lokomotifi gibiydiler gerçekten..

Avatar
Arge demek yan gel yat de 3 yıl önce

Sendikanın elemanları hep, liyakat yok eş dost yakını hep.Sürekli yurtdışında gezip devletin parasını harcamaktadır başka somut yaptıkları bir icraat var mı? Bu planı da yanılmıyorsam okul müdürleriyle hazırladılar. Geçiniz...

Avatar
İlanla adam ariyorlarmıs 3 yıl önce

Sitede duyurular da var, orada bu müdür varken kimse çalışmaz bence.Gidenler de müdur yüzünden gitmiş diyorlar.Nasıl bir müdur bu herkes kaçmaya yer arıyor.