banner615

banner614

banner701

Akçakoca Üniversite ile Kalkınacak, İlk Tercih İşletme Fakültesi...

DÜ Rektörü Şerifoğlu, Akçakoca'da Kampus düzenlemesinin yapılması çerçevesinde İşletme Fakültesi kurulması yönünde bir görüşün oluştuğunu söyledi.

Eğitim 24.01.2008, 13:57
189
Akçakoca Üniversite ile Kalkınacak, İlk Tercih İşletme Fakültesi...
banner682

Düzce Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Akçakoca’nın gelişme projeksiyonunu turizm ve üniversiteye bağladığını, ilk kez bir ilçenin uzun vadeli gelişim stretejisini bu  şekilde üniversite ile birbirine bağladığını bunu olumlu karşıladıklarını söyledi.

 Liman, petrol ve doğalgaz, demiryolu projesi gibi unsurların Akçakoca’nın önemini arttırdığını söyleyen Şerifoğlu,  ilçeye fakülte kurulması konusunda iki seçenekleri olduğunu, bunlardan birincisinin İşletme Fakültesi, diğerinin de Turizm Fakültesi olduğunu dile getirdi.

Yerel aktörlerin ve öğretim görevlilerinin İşletme Fakültesinin ilçe için daha geçerli bir seçenek olduğu görüşünü belirttiklerini ifade eden Şerifoğlu, şu anda bunun bir proje olduğunu, şu anda çalışmalarının vaziyet planı oluşturmaya yönelik olduğunu,  sportif, sosyal tesisler ve yurt binalarının yerlerinin hazırlanmasına yönelik faaliyetler yaptıklarını söyledi.

banner710
Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu