banner615

banner614

banner701

“BAŞARI VARSA GİZLİ KAHRAMANLAR DA VARDIR”

banner619

Sadece lisans alanında değil, nitelikli ön lisans mezunlarıyla da ülkemizdeki mesleki iş gücü piyasasına katkı sağlayan Düzce Üniversitesi, düzenlediği “2018-2019 Akademik Yılı Mezunları Ön Lisans Birim Mezuniyet Töreni” ile yeni dönem öğrencilerini mezun etti. Ön lisans mezunları birincisi Akçakoca Meslek Yüksekokulu öğrencisi Özlem Kılıç, yaptığı konuşmada, “Başarı varsa ardından gizli kahramanlar da vardır.” dedi.

Eğitim 29.06.2019, 11:30 29.06.2019, 18:32
1172
banner682

Düzce Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet programına; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Meslek Yüksekokulları Müdürleri, öğretim elemanları ile öğrenciler ve aileleri katıldı.Kortej yürüyüşüyle başladı

Kortej yürüyüşüyle başlayan mezuniyet töreninin açılış konuşmasını, Düzce Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı ön lisans mezunları birincisi Akçakoca Meslek Yüksekokulu öğrencisi Özlem Kılıç gerçekleştirdi. Yaşadığı heyecanı ve mutluluğu katılımcılarla paylaşan Özlem Kılıç, üniversite eğitimine başladıkları tarihten bugüne öğretim elemanlarının desteğiyle çok anlamlı iki yılı tamamladıklarını ifade etti.

6

“Yılmadan sabırla çalışın”

Hayattaki ideallerin önemine değinen Özlem Kılıç, hayali olan tüm mezunlara asla pes etmemelerini, üretmeyi sevmelerini, umutlarını kaybetmeden, yılmadan sabırla çalışmalarını tavsiye etti. “Başarı varsa ardından gizli kahramanlar da vardır.” diyen mezun öğrenci, üzerinde emekleri olan öğretim elemanlarına, ailesine ve arkadaşlarına teşekkür etti.Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, bu anlamlı günde bir araya geldikleri için gurur duyduklarını ifade etti. Öğrencilerin mezun olarak meslek sahibi olduklarını belirten Prof. Dr. Genç, isteyen mezunların dikey geçişle 4 yıllık üniversite eğitimini tamamlayabileceklerini sözlerine ekledi.“Ülkemizin meslek sahibi insanlara ihtiyacı var”

Ülkemizin meslek sahibi insanlara ihtiyacı olduğunu dile getiren Prof. Dr. İlhan Genç, sanayicilerin de ön lisans meslek okullarının zenginleştirilmesini talep ettiklerine işaret etti. Öğrencilere mesleklerinde derinleşmeleri ve kendilerini yenilemelerini tavsiye eden Prof. Dr. Genç, mesleki ahlakın da önemine vurgu yaparak tüm mezunlara bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.Açılış konuşmalarının sonrasında Meslek Yüksekokullarında bölümlerini dereceyle bitiren ve mezun olan öğrencilere Meslek Yüksekokulları birim yöneticileri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi.Öğrencilerin mezuniyet mutluluğu

Programda; Akçakoca Meslek Yüksekokulu, Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Ormancılık Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet belgelerini alarak büyük bir mutluluk ve gurur yaşadı. Heyecanlarını ve sevinçlerini aileleriyle doyasıya yaşan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Programın son bölümünde mezuniyet törenlerinin klasikleşen kep atma törenine geçildi. Büyük heyecan, mutluluk, gurur ve umutla keplerini fırlatan öğrenciler, hayatlarında yeni bir sayfa açarak yeni geleceklerine adım attı.Düzce Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada; “Düzce Üniversitesi olarak tüm lisans ve ön lisans mezunlarımızı tebrik ediyor, meslek yaşamlarında başarılarının devamını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (0)
14°
kapalı