banner615

banner614

banner701

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SBS DESTEĞİ

banner619

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, sosyal güvenceden yoksun çalışkan ve başarılı öğrencilere SBS hazırlık seti dağıtılıyor.

Eğitim 20.01.2010, 15:11
217
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SBS DESTEĞİ
banner682

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, sosyal güvenceden yoksun çalışkan ve başarılı öğrencilere SBS hazırlık seti dağıtılıyor. 2009-2010 eğitim öğretim yılında sosyal güvenceden yoksun, fakir ve yardıma muhtaç ailelerin yardıma muhtaç ikinci kademede okuyan çalışka ve başarılı öğrencilerine SBS Sınavlarında başarılarını yükseltmek, desteklemek fırsat eşitsizliğinin ortadan kaldırılarak iyi bir okul kazanmalarını sağlamak ve ileride iyi bir mesleğe sahip olmalarına katkıda bulunmak amacıyla proje hazırlandı. SBS Hazırlık setleri ilk olarak Vali Yardımcısı Ramazan Şahin'in katılımıyla Necmi Hoşver İlköğretm Okulunda dağıtıldı. Şahin başarısızlık asla mazeret olmayacak diyerek “SBS ve ÖSS'de yeni bir hamle yapmak için öğrencilerimize kitap defter yardımında bulunuyoruz” dedi

Öğrencilere sınavlardan aldığı puanları soran Şahin bir kız öğrencinin yüksek pun aldığını öğrendikten sonra babasının ne iş yaptığını sordu “babam Vefat Etti” diye cevap veren Gül Aktürk isimli 8. sınıf öğrencisi Vali Yardımcısı Ramazan Şahin'i duygulandırdı. Gül Aktür'ü dersanaye göndermek isteyen Şahin, Öğrencinin “ben hafta sonları okulda kurslara katılıyorum. Dersaneye gitmek istemiyorum”demesinin üzerine şahin başarılarının devamını dilemikten başka Bir şey diyemedi.

Yorumlar (0)
19°
açık