banner615

banner614

banner701

"BAŞARIYA BİR ADIM PROJESİ"

banner619

Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında; Valilik Konferans Salonunda il genelindeki tüm resmi ortaokul müdürlerine yönelik "Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" konulu toplantı düzenlendi.

Eğitim 13.02.2020, 17:08 13.02.2020, 17:33
682
banner682

Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında, "Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" konulu toplantı düzenlendi. Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve il geneli tüm ortaokul müdürleri katıldı.
 


Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili bilgilendirmeyi İl Milli Eğitim  Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli Öğretmen Ali Canbaz tarafından yapıldı.  Meslek Liseleri eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili tanıtım sunumu ise Mesleki ve Teknik Eğitim faaliyetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Turan Şahin tarafından gerçekleştirildi.
 


Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit ve Düzce Spor Lisesi Müdürü Gökmen Zeki tarafından okullarında gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri, yetenek sınavları, kontenjan bilgisi vb. konularla ilgili bilgilendirme yapıldı.
 


Akçakoca Atatürk Ortaokulu Müdürü Aykan Gülbahar tarafından 2019 Merkezi Yerleştirme Sınavı ile ilgili okul içi eğitim öğretim faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirildi.
 


Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yakın tarihte başlayacak olan LGS başvuruları için okullarda okul müdürü, rehber öğretmen ve ders öğretmenlerinden kurulacak olan Tercih ve Yerleştirme Ekipleri tarafından hazırlanan takvim çerçevesinde, planlanan  faaliyetlerin yapılması, sınav hakkında veli, öğrenci ve öğretmen bilgilendirmelerinin yapılarak, öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenime geçmeleri konusunda gerekli çalışmaların titizlikle yürütülmesi istedi.

banner710
Yorumlar (2)
Millet 5 ay önce
Aynı planlama ve koordinasyon sınava hazırlık aşamasında da gösterilse iyi olmaz mı?
Kamil 5 ay önce
Ali beyi tebrik ediyorum Gerçekten çok başarılı bir çalışma oldu
20°
kapalı