banner615

banner614

banner701

BAŞKA ACILAR YAŞANMASIN DİYE…

banner619

Son dönemde kantinlerde satılan zararlı ve tehlikeli gıdalar yüzünden öğrencilerin yaşamdan kopması nedeniyle Düzce’de denetimler sıklaştı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla oluşturulan denetleme komisyonu il merkezindeki tüm kantinleri mercek altına aldı. Denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bildirildi.

Eğitim 21.12.2019, 12:42
968
BAŞKA ACILAR YAŞANMASIN DİYE…
banner682

Ankara ve Diyarbakır'da 'şırınga çikolata' kapağının iki öğrencinin boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmesiyle birlikte ülke genelinde kantinlerde sağlık açısından zararlı ve tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığı yönünde denetimler sıklaştırıldı.

Düzce’de Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından il merkezindeki okul kantinlerinde denetimler başladı.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü'nden yetkili uzmanların da bulunduğu ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimlere ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan bilgilendirmede, kantinlerde sağlık açısından zararlı ya da tehlikeli ürünler bulunup bulunmadığının kontrol edildiği ve yapılan denetimlerde öğrencilerin sağlığını ve güvenliği tehdit edecek ürünlere rastlanmadığı aktarıldı.Denetleme ekipleri tarafından kantin çalışanlarına; hijyen, gıda güvenliği konularında rehberlik yapılarak,  çiğ tüketilen sebzeler, salatalık ve meyveler, doğal kurutulmuş meyve, işlenmemiş kuru yemiş, süt, ayran, peynir, çeşnili ve tahıllı ekmek çeşitleri, yumurta, doğal mineralli su ve şekersiz sakız, taze sıkılmış meyve ve sebze sularının satışının arttırılmasının istendiği bildirildi. Ayrıca, bilim kurullarınca belirlenmiş kriterlerde üretilmiş hazır paketli yiyecek ve içeceklerin dışında gıda satışının yapılmaması gerektiği belirtildi. Öğrencilere sağlıklı bir okul ortamı sağlamak amacıyla gerekli çalışma ve denetimlerin devam edeceği vurgulandı.

banner710
Yorumlar (5)
Funda 7 ay önce
Kantinlerde aburcubur gıdalar bulunmazken, dışarıdan okula çok rahat getirebiliyor. Madem bu kadar önem veriyorsunuz obezliğe, üretimini tamamen durduracaksınız.
Funda 7 ay önce
Kantinlerde satışını yasaklayacağınıza üretimine izin vermeyin. Çocuk kantinden alamasada 10metre ötedeki marketten herşeyi temin edebiliyor. Hem en yüksek fiyatlara kiralıyorsunuz hem de onu satma bunu satma.
Anne 7 ay önce
Kantinlerde bocekler ciriz atiyor kuflu pogacalar yuksek fiyatlar iyiarastirsinlar yizeyden degil icine baksinlar
kantin 7 ay önce
kantinleri okul aile birliğinin elinden alıp,kaymakamlığa verilmesi gerek,denetlemesi hem daha iyi olur hemde yandaşçılığa geçit vermez,ne satılması gerekiyorsa o satılır.
Vendetta 7 ay önce
gençlerin sağlığını etkileyen bir şey çıkmadı derken hijyen ölçüm cihazı ile ölçüldü mü değerler nedir mutfak ekipmanları wc ler kapı kolları vb ne kadar temiz veya hijyenik olduğuna ne kadar eminsiniz sayın yetkililer
20°
açık