banner615

banner614

banner701

BÖLGEYE HİZMET VERECEK

MARKA’dan yüksekokul bünyesindeki Makine ve Metal Teknolojileri Laboratuvarı için 700 bin liralık destek alan Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu, proje kapsamında ilk cihaz alımlarını gerçekleştirdi. Proje ile laboratuvarın altyapısı geliştirilerek, bölge sanayicilerine analiz ve test hizmeti verilmesi hedefleniyor.

Eğitim 25.05.2019, 10:41 27.05.2019, 10:33
2722
BÖLGEYE HİZMET VERECEK
banner682

Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokuluna Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) projesiyle alımı gerçekleşen cihazların ilk kurulumu ve eğitimleri gerçekleştirildi

MARKA tarafından, İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi 2018 Yılı Mali Destek Programıyla desteklenen “Gümüşova MYO Makine ve Metal Teknolojileri Laboratuvar İmkânlarının Geliştirilmesi ve Akreditasyon İşlemlerinin Başlatılması” başlıklı projede, ilk cihaz alımları gerçekleştirildi. Kurulumların ardından, uzmanlar tarafından cihaz başında akademik personel ve öğrencilere yönelik uygulamalı eğitimler verildi.Yaklaşık 700 bin TL tutarında destek alan projeyle, Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu laboratuvar altyapısı geliştirilerek, hem öğrencilere uygulamalı eğitim imkânı sunulması, hem de bölge sanayicilerine analiz ve test hizmeti verilmesi hedefleniyor. Bu sayede ülkemiz kalkınmasına destek olunarak, imalat sanayisinin en büyük problemlerinden biri olan nitelikli insan gücüne ulaşılmada teknolojik altyapının tesis edilmesi de sağlanacak.

Gümüşova Meslek Yüksekokulu yetkililerinin konu ile yaptığı açıklamada, başvuru sürecinde kendilerine sağladığı destek için Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, projede yer alan tüm ortak ve iştirakçi firmalara teşekkür edildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (1)
osman akyol 1 yıl önce
gümüşova meslek yüksek okuluna hayırlı olsun.. emegi geçen tüm arkadaşlara ve gümüşova meslek yüksek okulundaki aziz hocalarıma teşekkürler...
19°
parçalı bulutlu