banner615

banner614

banner701

BU ÖĞRENCİLER BİR HARİKA!

banner619

Düzce Üniversitesi öğrencilerinden örnek etkinlikler… Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında, Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde 23 Nisan İlkokulu Anasınıfı öğrencilerine yönelik “Kırmızı Başlıklı Kız” masalının drama etkinliğini gerçekleştirdi. Ayrıca “Okuluma Renk Ver" projesi adı altında Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Okulu’nda bahçe duvarı ve zemini güzelleştirme çalışması yaptı.

Eğitim 24.12.2019, 12:18 25.12.2019, 11:03
693
BU ÖĞRENCİLER BİR HARİKA!
banner682

Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencileri; Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Seda Çavuş tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında, Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde 23 Nisan İlkokulu Anasınıfı öğrencilerine yönelik “Kırmızı Başlıklı Kız” masalının drama etkinliğini gerçekleştirdi. Ayrıca Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün çocuk bölümünün tasnif ve düzenlemesini yaptı.


Çocuklara kitap sevgisini aşılamak ve kütüphanelerin eğlenceli yerler olduğunu çocuklara hissettirmek amacıyla yapılan etkinliklerde; Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencileri Rumeysa Öztürk, Beyza Özcan, Kadriye Yaman, Ecenur Asil, Aslıhan Gülaçtı görev aldı. 

Erken çocukluk döneminde çocukların kütüphane ile buluşturulduğu ve eğlenceli deneyimlerin yaşatıldığı programda,  sanat etkinlikleri ve çeşitli canlandırmalarla çocukların sosyal duygusal gelişimleri desteklendi. İlgili ders kapsamında Aralık ayı boyunca benzer etkinliklerin, farklı okul gruplarına yönelik Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde sürdürülmesi planlanıyor.

Üniversitelilerden okul ortamını sevdirecek çalışma

Öte yandan Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi programı 2. sınıf öğrencileri; Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Seda Çavuş tarafından yürütülen Topluma Hizmet Uygulamaları ders kapsamında, "Okuluma Renk Ver" projesi adı altında Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Okulu’nda bahçe duvarı ve zemini güzelleştirme çalışması yaptı.

Çocuklara eğitim aldıkları ortamı sevdirmek ve okul bahçesinin daha eğlenceli hale gelmesini sağlamak amacıyla yapılan projede, Düzce Üniversitesi Çocuk Gelişim Programı 2. sınıf öğrencileri Kader Ece, Ahsen Karaman, Halime Basma, Ceren Topal, Senanur Marangoz, Saadet Pirecioğlu, Yeliz Kök, Döne Şençalar, Asiye Koç ve Gamze Ergün görev aldı.  Etkinlik kapsamında okul bahçesine, özel eğitim alan çocukların motor becerilerini destekleyecek oyun alanları çizildi. Ayrıca birlikte oyun oynayabilecekleri, bu sayede sosyal ve duygusal gelişimlerinin de destekleneceği geleneksel oyum alanlarına da yer verildi.
HABER:C.ÜSTÜNER
 
 
 

Yorumlar (1)
VATANDAŞ 10 ay önce
aferin size.
26°
açık