banner615

banner614

banner701

“DEĞERLER EĞİTİMİ”

banner619

Düzce Şehit Ufuk Baysan İlkokulu’nda bireylere olumlu yönde davranışlar kazandırmak amacıyla değerler eğitimi düzenleniyor. Bu kapsamda Ufuk Baysan İlkokulu öğrencileri kendi elleriyle emek vererek sosyal etkinlik derslerinde ördükleri atkıları Van’da bulanan kardeş okula gönderdiler.

Eğitim 01.01.2020, 12:14 01.01.2020, 15:52
889
banner682

Düzce Şehit Ufuk Baysan İlkokulu’nda değerler eğitimi kapsamında mutluluk, barış, hoşgörü, huzur, sabır, merhamet, doğruluk, sorumluluk, iyilik, yardımseverlik gibi soyut kavramları yaşam biçimine dönüştürülerek öğrencilere kazandırılmaya çalışılıyor.
Bu kapsamda Düzce Şehit Ufuk Baysan İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri kendi harçlıklarıyla satın aldıkları iplerle, kendi elleriyle emek vererek sosyal etkinlik derslerinde atkılar ördü.

Öğrenciler, ördükleri bu atkıları Türkiye’nin en doğusuna Ağrı’nın Patnos İlçesinde bulunan Demirören Köyü İlkokuluna kardeşlik ve yardımseverlik değerleri kapsamında gönderdi. 4/B sınıf öğretmeni Hamide Akkan tarafından paketlenen atkılar bir de yanına hediye kitaplar konularak Ağrı'ya gönderilmek üzere yola çıktı. Atkı ve kitapları ellerine ulaşan Ağrılı öğrenciler Düzce ŞehitUfuk Baysan İlkokulu öğrencilerinin örmüş olduğu atkıları takarak kitaplarıyla birlikte bir geri dönüt videosu çekip selamlarını ve sevgilerini gönderdiler.

Bu videoyu izleyen 4/B sınıfı öğrencileri kendi emekleriyle Doğu Anadolu bölgesindeki öğrencileri sevindirmenin sevincini, mutluluğunu ve gururunu yaşadılar.

Yorumlar (1)
Gülçin 8 ay önce
Kıymetli çalışma arkadaşımı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.
23°
kapalı