banner615

banner614

banner701

DOĞA’DA PİSA HEYECANI

banner619

Düzce Doğa Koleji’nde 4.5.6.7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Performans İnceleme Sentez Ve Analiz Yarışması yapıldı.

Eğitim 13.12.2014, 17:12
399
DOĞA’DA PİSA HEYECANI
banner682

Yorum gücünü, analitik düşünme yeteneğini, olay ve durumları neden sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerisini, sentez yapma performansını ve akademik başarıyı uluslararası kriterlere göre değerlendirilme imkanı veren Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması (PİSA) Doğa Koleji’nde yapıldı.

4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfta eğitim gören öğrencilere yönelik, ücretsiz olarak yapılan PİSA sınavında öğrencilere Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı alanlarından toplam120 soru soruldu.

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’nda çoktan seçmeli, boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, doğru – yanlış, kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri kullanıldı. Sınav sonrası öğrencilere sonuç karnesi sınava girdikleri kampüslerden verilecek. Karnede öğrencinin Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacak.

 Öğrenciler, sınavda ter dökerken velilerde  bilim, sanat ve kültür buluşmasında keyifli dakikalar yaşadı.

Yorumlar (0)
29°
açık