banner615

banner614

banner701

DÜ ÖĞRENCİSİNDEN BÜYÜK BAŞARI!

banner619

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Göç Çalışmaları Programı Doktora öğrencisi Fatma Kızılelmas Mezarcı, hazırladığı bildiri ile büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu.

Eğitim 02.04.2019, 10:46 03.04.2019, 11:14
1491
DÜ ÖĞRENCİSİNDEN BÜYÜK BAŞARI!
banner682
Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde, düzenlenen “5. Toplumsal Cinsiyet Adaleti: Demografik Dönüşüm ve Kadın” başlıklı kongrede Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Göç Çalışmaları Programı Doktora Öğrencisi Fatma Kızılelmas Mezarcı sunduğu bildiri ile birinci oldu.İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, SETA Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen kongreye; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM Kurucu Başkanı, İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Emine Sare Aydın Yılmaz, İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, KADEM Başkanı Dr. Ögr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve birçok davetli katıldı.DÜ doktora öğrencisi Fatma Kızılelmas Mezarcı sunduğu “Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden Düzce’de Sığınmacılara Yönelik İnsani Yardım Yapan STK’larda Çalışan Kadınların Rolü” adlı çalışması ile kongrede sunulan bildiriler arasında en iyi bildiri seçildi. Mezarcı birincilik ödülünü KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın elinden aldı.

Haber: S. AYAN
banner710
Yorumlar (4)
Oy kaybı nedeni 1 yıl önce
Bu toplumsal cinsiyet yüzünden çok oy kaybettiniz.Erkeğin yaptığı her işi kadın yapamaz.Çalışma hayatında kadın erkek eşitliği çalışma doğasına da insan fıtratına da kadın dini tanımlamasına da aykırı. Dindarlarında bu işe sahip çıkması çok acayip..
İsmail Öz 1 yıl önce
Öğrencim olan Fatma Kızılmas ı tebrik eder başarılarının devamını dilerim
:Hst. 1 yıl önce
İsmail Abi geçmiş olsun.Allah şifalar versin..Asiye ablaya selamlar.Nuriş...
aboooo 1 yıl önce
ya hocam sizin bu haber sitesini okuduğunuzu bilseydik arada giydirmezdik.. utandım :(
19°
açık