banner615

banner614

banner701

DÜZCE ÖSS'DE BAŞARISIZ

banner619

ÖSS’nin en başarılı liseleri belli oldu. Tabiki geçen sene eğitimde çöküntü yaşayan Düzce liseleri bu listede yok.

Eğitim 09.01.2010, 18:20
204
DÜZCE ÖSS'DE BAŞARISIZ
banner682

ÖSS’nin en başarılı liseleri belli oldu. Tabiki geçen sene eğitimde çöküntü yaşayan Düzce liseleri bu listede yok. Düzce eğitimde ne zaman yüz güldürecek ne zaman sıralamalarda Düzce okullarına rastlayacağız bilinmez.
2009 Öğrenci Seçme Sınavı’nda sayısal, sözel, ve eşit ağırlıklı puan türlerinde ilk 20 ye giren okullar belli oldu. Şanlıurfa, Manisa ve Malatya’nın da birer okulla girdiği en başarılı okullar ilk 20 listesinde Düzce’nin esamesi bile okunmuyor. Böyle başarılara hasret Düzce’de eğitimde ne zaman seviyenin yükseleceği ya da bu yılki sınavlarda başarının yakalanıp yakalanmayacağı yakında belli olacak.
Geçen yıl ÖSS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM Başkanı Yarımağan en başarısız ve en başarılı illeri açıklarken en az başarılı ilk 10 daki bir ili düşündürücü bulmuştu. Yarımağan’ın düşündürücü bulduğu bu il Düzce’ydi. Yarımağan, en az başarılı 10 il sıralamsında Düzce’nin de bulunduğuna dikkat çekerek, “Düzce’nin bulunduğu bölge itibariyle bu grupta yer alması düşündürücü” ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
19°
açık