banner615

banner614

banner701

DÜZCE PROTOKOLÜ YALNIZ BIRAKMADI

banner619

Safir Koleji geleneksel olarak düzenlediği “Koruyucu Aile İftar Programı”nı gerçekleştirdi. İftar programına Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Safir Koleji Yöneticileri, koruyucu aileler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim 09.05.2019, 23:04 10.05.2019, 17:52
904
banner682

Koruyucu Aile İftar Programı ile ilgili konuşan Safir Koleji Kurucu Genel Müdürü Dr. Cemil Keskin, her Ramazan Ayı’nda Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri ile birlikte iftar programı yaptıklarını söyleyerek, “Ramazan Ayı’nı vesile kılıyoruz, her yıl Ramazan Ayı’nda çocuklarımız ile birlikte iftar açıyoruz, hem çocuklarımız iftar coşkusunu yaşamış oluyor hem de ailelerimiz ile manevi bir ortam yaşamış oluyoruz” şeklinde konuştu.

İftar sonrası öğrenciler ile fotoğraf çektiren Düzce Valisi Dağlı, Düzce’de 42 koruyucu ailenin bulunduğunu ve bu aileler ile birlikte kalan 56 çocuğun olduğunu söyleyerek, Düzce’de koruyucu aile olma sırasında bekleyen ailelerin olduğunu belirtti.  Konuyla ilgili olarak konuşan Dağlı, “Çocuklarımızı bakanlığımız, il müdürlüğümüz vasıtasıyla eşleştiriyor. Çocukları ailelerimize teslim ediyoruz. Daha sonra bizler de eğitim durumları ile ilgili ilgilenmeye devam ediyoruz. Ailelerimiz bu konuda gerçekten bilinçli. Ailelerimiz çocukları büyüttükten sonra tekrar yeni çocuk almak suretiyle bunu bir hayat tarzı haline getirmişler. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.


Koruyucu Aile İftarı ile ilgili konuşan Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, 81 ilin tamamında bu iftarların düzenleneceğini söyleyerek, “Koruyucu ailelerimiz toplumumuzun en değerli gönül elçisi insanları. Çocuklarımıza bakıyorlar, kuruluşlarda kalan çocuklarımızı koruyucu ailelerin yanına yerleştiriyoruz.  Öncelikle 0 – 6 yaş aralığındaki çocuklara aile odaklı bakmak istiyoruz. Bu nedenle koruyucu aile hizmetini genişlettik. Şu an Türkiye’de 7 bin civarında çocuğumuz 5 bin 500 koruyucu ailemizin yanında. Olabildiğince çocuklarımıza kuruluş ortamından ziyade aile ortamında bakmak istiyoruz. Aileleri belli bir ücret ödeyerek destekliyoruz. Çocukların giyim-kuşam, okul masrafları dahil olmak üzere bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çok yönlü bir hizmet, amaç çocuklarımızın bir aile yanında büyümesini sağlamak.” dedi.
Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (0)
12°
açık