banner615

banner614

banner701

DÜZCE VALİLİĞİ UYARDI!

banner619

Düzce Valiliği, uzaktan eğitim için vatandaşları telefon ile arayarak kendisini “EBA tanıtım ve üyelik işlemleri” yetkilisi olarak tanıtan kişilere karşı dikkatli olunmasını istedi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın böyle bir uygulaması olmadığını belirten Düzce Valiliği, tüm bilgilendirilmelerin “meb.gov.tr” ve “eba.gov.tr” üzerinden yapıldığını açıkladı.

Eğitim 19.03.2020, 16:18
9439
DÜZCE VALİLİĞİ UYARDI!
banner682

Düzce Valiliği, vatandaşları uyararak kendisini  “EBA tanıtım ve üyelik işlemleri” yetkilisi olarak tanıtan kişilere karşı tedbirli olunmasını istedi.

Velilerin telefon ile aranarak EBA tanıtım ve üyelik işlemlerine yardımcı olmak üzere randevu isteyen kişilerin olduğunu ifade eden Düzce Valiliği, Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA tanıtımı için bu şekilde bir uygulaması bulunmadığını açıkladı.

Bu tür konularda dikkatli olunması, tanıtım ve üyelik işlemleri gibi konularda arayan kişilere itibar edilmemesi ve şüpheli görülen durumlarda emniyet birimlerine bilgi verilmesi gerektiğini vurgulayan Düzce Valiliği, EBA ile ilgili gerekli tüm bilgilendirmeler meb.gov.tr ve eba.gov.tr üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldığı ifade edildi.

 

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu