banner615

banner614

banner701

Düzce’de Özel Eğitim Yetersiz!

banner619

Engelli ve üstün zekalı öğrencilerin eğitilmesi konusunda eğitim altyapısı yeterli değil.

Eğitim 13.01.2008, 09:55
208
Düzce’de Özel Eğitim Yetersiz!
banner682

Eğitim Bir Sen Düzce Şubesi’nin hazırladığı  “Düzce’de Özel Eğitim Öğrencilerinin, Öğretmenlerinin, Velilerinin  Problemleri ve Çözüm Önerileri” adındaki rapor ile engelli ve üstün zekalı öğrencilerin eğitilmesi konusunda Düzce’de altyapının yetersiz olduğunu ortaya koydu. Eğitim Bir Sen düzce Temsilcisi Ömer Tokgöz konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Tokgöz basın açıklamasında bu konuda sistematik bir çalışma eksikliğinin olduğunu belirtirken, Üstün zekalı öğrencilere yönelik bir çalışma olmadığını, özel eğitim ana sınıfının kapasitesinin çok altında hizmet verdiğini, personel, tanılama, inceleme, yerleştirme, rehberlik hizmetlerinde eksiklik ve hatalar olduğunu söyledi.

Düzce’de özel eğitim öğrencilerine hizmet için bir okulun bulunduğunu hatırlatan Tokgöz, bu okulun sadece bir kısmının özel eğitime ayrıldığını, oysa yapılış amacına uygun olarak okulun tamamının sadece özel eğitim vermesinin daha uygun olacağını dile getirdi. Tüm özel eğitim sınıflarının bu okulda toplanması gerektiğini söyleyen Tokgöz, öğrencilerin hayata hazırlanması için üretime  yönelik bir eğitim programının daha verimli olacağını da dile getirdi.

Yorumlar (0)
29°
açık