banner615

banner614

banner701

“GENÇLER KORKMASIN”

banner619

Akçakoca’da Muhafazakar tatil konseptine uygun olarak açılanan "Devr-i Tatil" ismindeki tatil konseptinin tanıtımı yapıldı. O tanıtıma katılan isimlerden biri olan Abdülhamit'in torunlarından Orhan Osmanoğlu, son günlerin tartışma konusu olan Osmanlıca dersi hakkında görüşlerini paylaştı. Osmanoğlu, liselerde Osmanlıca dersiolmasının iyi olacağını belirterek, "Gençler başka bir dil öğreneceğiz diye korkmasınlar.” dedi.

Eğitim 07.12.2014, 12:09
219
“GENÇLER KORKMASIN”
banner682

MEB tarafından düzenlenen 19. Milli Eğitim Şûrası’nda Osmanlıca zorunlu ders olarak bütün liselerin öğretim programlarında yer alması ve din ağırlıklı eğitim önerileri komisyonlardan geçti. Ancak Liselerde Osmanlıca dersinin zorunlu olması önerisi tarihçileri ikiye böldü. Dün, Akçakoca 5 yıldızlı bir Otelin hem açılışı yapıldı hem de "Devr-i Tatil" ismindeki tatil konseptini tanıtımı yapıldı. Muhafazakar tatil konseptine uygun olarak açıklanan "Devr-i Tatil" ismindeki tatil konseptinin tanıtımına Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan, İbrahim Korkmaz ve Osman Çakır, Sultan 2. Abdülhamit'in torunu Abdülkerim Harun Osmanoğlu, Sultan 2. Abdülhamit'in torunlarından Orhan Osmanoğlu ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Tanıtıma katılan Abdülhamit'in torunlarından Orhan Osmanoğlu burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eğitim camiasında tartışma yaratan Osmanlıca dersi ile ilgili görüşlerini paylaşan Osmanoğlu, liselerde Osmanlıca dersi olmasının iyi olacağını belirterek, "Gençler başka bir dil öğreneceğiz diye korkmasınlar. Ben iyi olacağını düşünüyorum. Zorunlu değil, seçmeli olması daha iyi olur. Bu işi gençlere sevdirerek yapmak lazım" dedi.

 

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu