banner615

banner614

banner701

HARİKA ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM KONSER

banner619

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi'nin yıl sonu konserine ev sahipliği yaptı. Konsere İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, idareciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Eğitim 23.04.2019, 14:04 23.04.2019, 15:25
928
banner682

Son zamanlarda verdiği konserler, düzenlediği resim sergileri ve yaptıkları etkinlilerle adından çok söz ettiren Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri verdikleri yıl sonu konseri ile dinleyicileri büyüledi."Evren konuşkandır ve müzikle konuşur"
 
Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki etkinliğin açılış konuşmasını yapan okulun Edebiyat Öğretmeni Engin Kıvrak yaptı. Kıvrak, "Evren konuşkandır ve müzikle konuşur. Evreni anlamanın yolu müziği anlamaktan geçer. Zira bütün evren, müzikal prensipler üzerine kuruludur. Bir notanın vesile kılığı şey, yalnızca bizim anımsayabildiğimiz özel bir anın tekrar uyanışı, bu sayede devasa bir geçmişin yeniden canlanmasıdır." dedi.Dinleyenlere müzik ziyafeti sundu

 
Açılış konuşmasının ardından konser bölümüne geçildi. İlk olarak, Şef Didem Arslan yönetimindeki orkestra Barok ve Klasik dönemden seçtikleri birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Ardından yine Şef Didem Arslan yönetiminde orkestra, Türk müziği eserlerinin Batı müziği formlarında düzenlediği parçaları coşku ile söyledi. Şef Emel Oku Koyuncu yönetimdeki çok sesli koro ise seslendirdiği türkülerle dinleyenlere müzik ziyafeti sundu.Performansları tam not aldı


Yıl sonu etkinliğinin devamında modern halk müziği topluluğu yurdun her yöresinden klasikleşmiş türküleri söyledi. Yaklaşık iki saat süren konser Düzceliler'e güzel ve keyifli dakikalar yaşattı. Öğrencilerin göstermiş olduğu performanslar da izleyenlerin beğenisini topladı.

Konserin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi koro şefleri  Emel Oku Koyuncu'ya ve Didem Arslan'a çiçek verdi.

banner710
Yorumlar (4)
TEBRİK 1 yıl önce
Sanatı Düzce'de en güzel yansıtan güzel insanlar. Yine çok güzel bir etkinlikle bizi karşı karşıya getirdiler. Öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.
Kullu 1 yıl önce
çok şugar
Kullu 1 yıl önce
Guzel sanatlar sıqerrrr
Tura 1 yıl önce
Düzce'ye renk katıyorlar. kutlarım öğrencilerini,idarecilerini öğretmenlerini...
16°
hafif yağmur