banner615

banner614

banner701

HİÇBİRİ İŞSİZ KALMIYOR

banner619

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okul bünyesinde bulunan 9 alan ve 22 dalda, son teknoloji makinelerle uygulamalı gördükleri eğitim ve sektörlerin ileri gelen kuruluşlarında yaptıkları staj sayesinde mezuniyetten sonra istihdam konusunda hiç bir zorluk yaşamıyor.

Eğitim 05.07.2019, 09:25 05.07.2019, 18:37
8081
banner682

9. Sınıfı bitiren tüm liselerde okuyan öğrenciler istedikleri alanda eğitimi tercih etme hakları olurken, hem teorik hem de uygulamalı eğitim gören öğrenciler mezuniyetten sonra ise kendi alanlarında birçok yerde istihdam edilebiliyor.

“Erken eğitim almaktalar”

Okul Müdürü Osman Kutlu, Meslek Lisesinde eğitim gören öğrencilerin 10. sınıftan itibaren alanlara ayrılarak eğitimlerine devam ettiklerini alan eğitimine başlayan öğrencilerin 10.sınıftan itibaren Devlet tarafından sigortalı yapıldığını, Öğrencilerin 10. sınıfın sonunda mevcut olan alanların dallarına yerleştiğini ifade eden Osman Kutlu, şunları söyledi:

"12. sınıfa kadar öğrencilerimiz atölyelerde ve dersliklerde teorik eğitim alıyor, bazı alanlarımızda 11.sınıfta da öğrencilerimiz işletmelere giderek daha erken eğitim almaktadırlar. Son sınıfta ise öğrencilerimiz staj eğitimi için işletmelere gidiyor ve 1 yıl boyunca işletmelerde eğitim görüyor. Haftanın 3 günü işletmede 2 gün ise okulda eğitim veriliyor. Asgari ücretin net tutarının yüzde 30'u kadar da maaş alıyor öğrencilerimiz""Mesleğini seç hayatta iki adım öne geç"

Meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin iş bulma konusunda açıklamalarda bulunan Okul Müdürü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin tamamı iş bulma konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmıyor. İş kur kayıtlarında binlerce üniversite mezunu iş ararken, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Lisesi mezunlarından, İş kur kayıtlarında yok denecek kadar işsiz kayıtlıdır.”
Okul Müdürü 2023 Vizyonunda Mesleki Eğitimin en önemli unsur olduğunu, Şu anda üretim sektöründe büyük bir eleman ihtiyacı bulunduğunu, Mesleki eğitim zamanla öğrencilere özgüven katarak ileride girişimci olmalarını sağladığını, Öğrencilerimizin gördükleri uygulamalı eğitim sayesinde zorluk çekmeden iş bulduklarını dile getirdi.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (10)
BOĞAZİÇİLİ 12 ay önce
OKULUN TEK İHTİYACI HUZURU BOZAN ÖĞRENCİLERE ASLA TOLERANS GÖSTERİLMEMESİ.ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞARILI,OKUL MÜDÜRÜMÜZ EFSANE,OKULUMUZ HER TÜRLÜ OLANAĞA SAHİP VE SÜREKLİ GELİŞMEKTE.FEN LİSESİ VEYA DÜZ LİSEDEN MEZUN OLUP BOŞ GEZMEYE GEREK
BİYOMEDİKAL 12 ay önce
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Alanı da çok yakışır okulumuza. Bence kısa zamanda faaliyete geçirilmeli.
Eski Öğrenci 12 ay önce
Hocamız Osman KUTLU herkesin de gördüğü gibi sonuç odaklı çalışan ve sürekli okulu geliştiren yegane insandır. Yıllarca o okul gölgede kaldı. Osman hocamın müdür olmasıyla birlikte aldı yürüdü helal olsun. Kendisi makina öğretmenidir ve ayrıca o da bu okulun eski öğrencilerindendir. Yıllarca öğretmenlik yapmıştır. Daha sonra idareci olmuştur. Öğretmenlik yaptığı yıllarda da birçok emeği olmuştur okulun ve öğrencilerin üzerinde. Osman hocamla bu okul adını Türkiye'de duyuracaktır.
Meslek liseli 12 ay önce
Çok iyi bir okul meslek hayatına atılımda yardımcı oluyor işi daha lisedeyken öğreniyor zamanında bana yardımcı olan metal bölümü hocalarından Allah razı olsun
R.R. 12 ay önce
Ne denir ki, inşaat bölümünü bitirdim, iki yıllık devamını da okudum. ama bir işe yaramıyor. asgari ücrete çalıştırmaya çalışan iş verenler yüzünden moral bozmanın ötesine geçemiyor. Keşke elektrik okusaydım para kazanırdım..
Hamidiyeli 12 ay önce
4 sene okudum mezun oldum sahip oldugum tek şey dövüş yeteneğimi daha cok geliştirmek :D
Eğitim 12 ay önce
Sınav odaklı eğitimden vazgeçmeliyiz artık mesleki eğitimin önemini ne yazık ki hala anlayamadık ortaokullar sadece sınava odaklanmış en iyi lise peşinde olduğu sürece de bu kısır döngüde dönüp duruyoruz
Kemal tosun 12 ay önce
3 tane oğlum var 2si burada okuyor eğer üniversite bitirdikten sonra bir yere yerleştirimezlerse en azından meslek gi dalında işini yaparlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur