banner615

banner614

banner701

İLİMİZİ GURURLANDIRDILAR

banner619

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Türkiye Finali" Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirildi. Yarışmada birincilik elde eden Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Odacıoğlu, gururumuz oldu. Orta okul öğrencileri arasında da yine aynı okuldan Hamza Öztaş ikincilik başarısı elde etti.

Eğitim 22.04.2019, 13:05 23.04.2019, 19:01
1390
İLİMİZİ GURURLANDIRDILAR
banner682

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması’ Türkiye finali Safranbolu’da gerçekleştirildi. Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen finale Ankara, Aydın, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Amasya, Isparta, Siirt, Erzurum, Bayburt, Adana, Bursa, Rize, Manisa ve Düzce’den 20 İmam Hatip ortaokul ve lise öğrencisi hafızlar katıldı.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İmam Hatip okullarının Türkiye’de özgün varlığı ile devam ederek birbirinden güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.Yılmaz, son zamanlarda İmam Hatip okullarında program çeşitliliğini ortaya koyduklarını belirterek, “Şu an hem dil öğreten, hem de hafızlık eğitimi verilen, hem de sanat eğitimi verilen okullarımız var. Musiki programı, hat, spor gibi değişik programların yanı sıra yabancı dilde İspanyolca, Almanca, İngilizce ve Rusça ile beraber seneye Çince hazırlık sınıfı açıyoruz. Gelecekte İslam dünyasında bizi daha güçlü bir şekilde irtibat kurabileceğimiz bütün alanlarda insan yetiştirme gayretindeyiz. Hafızlık yetiştiren okullarımız örgün eğitimle birlikte 132 okulumuz var ve bunun 33’ü proje okulları. Bu okullarımızda 5. Sınıfta okul merkezli kurs destekli, 6. Sınıfta ise kurs merkezli okul destekli hafız yetiştirme programları uygulanıyor. Bu çerçevede şuan 15 bin öğrencimiz bu programa tabi. 34 yıldır devam eden bu yarışmada minik hafızlarla onların hafız abileri ile aynı yarışma ortamında farklı kategoride yarışacaklar” dedi.Yarışmada, ortaokul kategorisinde Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mustafa Can Ağırbaş birinci, Düzce Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'ndan Hamza Öztaş ikinci, İstanbul Zeytinburnu Seyit Nizam Şehit Semih Balaban İmam Hatip Ortaokulu'ndan Eyüp Ensar Terzioğlu üçüncü oldu.

Lise kategorisinde ise Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammed Odacıoğlu birinciliği, Rize Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Hüseyin Uçar ikinciliği, Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mustafa Al Hüseyin üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren hafızlara çeşitli ödüller verildi. 
Haber: S.AYAN


 

banner710
Yorumlar (11)
KADİR BAŞ 1 yıl önce
Ne kadar Ezandan Kuran-ı Kerim den rahatsız olan varsa yorum yapmış Atatürk'ü bahane ederek dinden uzaklaşmış kesim yüzüne insanlar birbirine düşman oldular acaba Atatürk yaşasaydı sizin gibi ...... lara nederdi.?
Helal olsun Allah yolunuzu açık etsin kardeşlerim DİN İMAN KURAN HER ZAMAN BİZDEDİR BU VATAN.
Kartal 1 yıl önce
Ne kadar Kur'an düşmanı var
can 1 yıl önce
yahu bu hafızlık ortaokulu ne işe yarar? nerede bu projenin öğrencileri.
Hasan 1 yıl önce
Evet evet mükemmel olmuş ne bekliyordunuz düzceden bir bilim insanımı çıkacaktı tabiki hoca yada hafız çıkacak.
Ercan sevki 1 yıl önce
Olmuyecen sen ahiret sana lazim degil vasiyet et sen olursen marda gomsunler bilim adina
A.Rıza ÖZÇELİK 1 yıl önce
Okumasını değil de anlamını da bilmesi gerekir. Bence okumaktan çok anlamak daha önemli.
Gururluyuz 1 yıl önce
Lise bizim lise değil düzeltelim!!!
Hüseyin Alemdar 1 yıl önce
Hey maşşAllah genç adam selametle yolun açık olsun
İsmail 1 yıl önce
Hay maşAllah Allah sayılarını artırsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur