banner615

banner614

banner701

KLAVYE ŞAMPİYONU ÖRENCİLERLE BULUŞTU

banner619

Dünya Klavye Şampiyonu Celal Aşkın, ‘Kariyer Günleri’ projesi kapsamında Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. 30 dakikada 23 bin 738 vuruşla dünya rekortmeni olan Aşkın, mesleki becerisi ile öğrencilere ilham kaynağı oldu.

Eğitim 24.04.2019, 16:30 24.04.2019, 18:13
1149
banner682

Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ‘Kariyer Günleri’ projesi dahilinde ilimize gelen Dünya Klavye Şampiyonu, Dünya Rekortmeni Celal Aşkın öğrencilerle buluştu.

Baro Başkanı Av.Azade Ay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Okul Müdürü Şeref Kıldıran, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 30 dakikada 29 bin 738 vuruşla dünya rekoru kıran Celal Aşkın, bir hobi olarak başlayan sevdasının nasıl zaman içinde tutkuya dönüştüğünü katılımcılarla paylaştı.‘F klavye’ başlıklı sunumunda lise dönemlerinde öğrendiği 10 parmak F klavye kullanımı hızı ile 6 dünya şampiyonluğu aldığını aktaran Aşkın, en son Almanya’da düzenlenen şampiyonada "30 Dakikalık Tecrübeliler" kategorisi hatasız sürat yarışında 1 dakikada net 151 kelimeyle, 23 bin 738 vuruşla dünya rekoru kırarak dünya şampiyonluğunu hak etmişti. 

‘Anında sesi yazıya çevirme’ kategorisinde 8 dakikalık ses deşifresi yaparak, 4 hata ile yine dünya şampiyonu olan Aşkın, mesleki beceri ve yeterliliklerin önemine vurgu yaptı. Aşkın, bilgi ve deneyimlerini aktardığı konferansın sonunda yaptığı klavye gösterisi ile salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.Gösterinin ardından okulda yapılan klavye yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Okul Müdürü Şeref Kıldıran tarafından takdim edildi. Yarışmada 1. Azizcan Güney, 2. Emirkan Yalçın ve 3. olan Uğurcan Çelik, Dünya Şampiyonu Aşkın ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. 

banner710
Yorumlar (3)
vazgeçin 1 yıl önce
vazgeçin şu f klavye sevdanızdan boşa israf üretimi bile ya, okullara f klavye koyarlardı küçükken bile akıl edip yazılımından q yapardım ne de olsa tuşların yerini ezbere biliyorum diye.
numan 1 yıl önce
Klavyeden yazma kalkıyor artık,hangi devirde yaşıyoruz
Duzceli 1 yıl önce
Helal olsun bayrağımızı dalgalandirdigi içinn kendisini kutluyoruz başarıların devamını bekliyorduruz
19°
hafif yağmur