banner615

banner614

banner701

KÜLTÜR'LÜ ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

banner619

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür Koleji Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisleri tarafından verilen eğitimde, öğrencilere trafik kuralları ve işaretleri hakkında bilgi aktarıldı.

Eğitim 25.04.2019, 11:46 25.04.2019, 13:55
708
banner682
Kültür Koleji Anaokulu öğrencileri yaşayarak öğrenme ilkesi çerçevesinde bu kez trafikteki kuralları polis ağabey ve ablalarından uygulamalı olarak öğrendi.Sabah saatlerinde şehir merkezinde  görev yapan trafik ekiplerinin yanına okul idareci ve öğretmenleri ile giden minikler, ilk olarak karşıdan karşıya geçerken uyulması gereken kuralları öğrendi.Trafik ekipleri eşliğinde yolu karşısına geçen öğrencilere, ardından dikkat etmesi gerekenler anlatıldı. Çocukların büyükleri yanlarında olmadan yoldan karşıdan karşıya geçmemesi uyarısında bulunan polisler, ayrıca trafik işaretleri hakkında da bilgler verdi.Trafik Haftası kapsamında gerçekleştirilen eğitime ilişkin bilgiler veren Kültür Koleji Anaokulu Müdürü Canan Güneş, şunları kaydetti:

"Biz çocuklarımızın bilgilerini yaparak ve yaşayarak öğrenmesini istiyoruz. Yerinde ve mekanın öğrensin istiyoruz. Bu doğrultuda bugün şehir merkezine anaokulu öğrencilerimizle geldik.Trafik Haftası dolayısıyla polislerin mesleklerinin güzel ve zor taraflarını görsünler istedik. Polis ağabeyleri ve ablaları da onlara yardımcı oluyor. Karşıdan karşıya nasıl geçeceklerini öğrendiler, neler yapmaları gerektiğini öğrendiler." 
banner710
Yorumlar (1)
sıkıntı yok 1 yıl önce
yaya olmakta sıkıntı yok sıkıntı araç kullananlarda onları kim eğitecek
18°
hafif yağmur