banner615

banner614

banner701

MESLEKİ EĞİTİME DESTEK

banner619

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokolde öğrenci ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Eğitim 06.05.2019, 11:46 06.05.2019, 11:53
570
MESLEKİ EĞİTİME DESTEK
banner682

Mesleki eğitim iş birliği protokolü kapsamında MEB’e bağlı meslek okullarında ki öğrencilere basın işletmelerinde beceri eğitiminin verilecek ve staj imkânı sağlanacak.
 
Gazetecilik sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla,  alanda eğitim gören öğrencilerin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdam imkânlarını artırmak için mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalandı. 
 
Alan mezunlarının istihdamının desteklenmesi sağlanacak

Mesleki eğitim iş birliği protokolü, MEB Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca tarafından imzalandı. 
Protokolle; Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları bünyesinde grafik ve fotoğraf, gazetecilik ile radyo televizyon alanı öğretim programı ve eğitim materyallerinin güncellenmesi, atölye ve laboratuvarların donatılması/desteklenmesi, eğitim gören öğrencilere beceri eğitimi ve staj imkânlarının sağlanması,  alan öğretmenlerine seminer, çalıştay ve hizmet içi eğitim gibi imkânların sağlanması, alan mezunlarının istihdamının desteklenmesi sağlanacak. 
 
Haber: H. DURNA
 

banner710
Yorumlar (0)
20°
orta şiddetli yağmur