banner615

banner614

banner701

ÖDEVİN YERİNİ TABLET ALMASIN

banner619

Yarıyıl tatilinde ödevlerin kaldırılmasına Şuurlu Öğretmenler Derneği’nden de destek geldi. Yazılı açıklama yapan derneğin Düzce Şube Başkanı Şafak Duman, anne babalara çağrıda bulanarak “ödevin yerini tablet almasın”dedi.

Eğitim 21.01.2016, 14:22
948
ÖDEVİN YERİNİ TABLET ALMASIN
banner682
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Düzce Şube Başkanı Şafak Duman; 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle ilgili genel bir değerlendirmede bulundu. Yazılı açıklama yapan Duman, şunları kaydetti:

KIRIK NOTLARDA HEPİMİZİN PAYI VAR

 

“Hiç şüphesiz dağıtılan karnelerde öğrenci isimleri yazsa da bu karneler toplum olarak hepimizindir. Öğrenci, öğretmen, idareci, anne-baba, toplum, eğitim sistemi, ders kitapları ve eğitim materyalleri herkesin ve her şeyin karnesidir. Karnelere bu gözle bakılmasının ve dersler çıkarılmasının daha yararlı olacağını düşünüyoruz.” 

ÖĞ-DER Şube Başkanı Şafak DUMAN ödevlerin kaldırılmasını desteklediklerini söyleyerek şunları ekledi:

ÖDEVİN YERİNİ TABLET ALMASIN

“Tatil ödevi verilmeyecek olmasını destekliyor, doğru ve yerinde bir karar olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu ödevden kazanılan zamanın tabletlere bağlanacağı anlamına da gelmemelidir. Bu tatilde öğrencilerimizin çocuk gibi oynamalarını, evlat gibi anne-babalarıyla etkili vakit geçirmelerini, torun gibi dizlerde oturup masal dinlemelerini ümit ediyoruz. Komşu, akraba, dede, nine gibi kelimeleri anlama ve hissetmelerini umuyoruz. Birlikte yapılacak sosyal aktivitelerle tablet, TV, bilgisayara bağlı olmadan da mutlu olunabileceğini görmelerini bekliyoruz. Elbette bu konuda sorumluluk yetişkinlere düşmektedir.Yavrularımızı en çok ihtiyacımız olduğunda yanımızda görmek istiyorsak, arkamızdan kötü sözler yerine hayır dualar almak istiyorsak, ihanetle değil hayırlı hizmetleriyle anılmalarını istiyorsak kısacası ailesine vatanına, milletine ve tüm insanlığa hayırlı evlatlar yetiştirmek istiyorsak başımızı ellerimizin arasına alıp uzun uzun düşünme vaktidir bu tatil.”

“Önce ahlak ve maneviyat” diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten  ÖĞ_DER Düzce Şube Başkanı Duman, ikinci yarıyılın iyiyi kötüden, hakkı batıldan, güzeli çirkinden, hayrı şerden ayırabilen, tarih bilincine sahip, milli duygularla bezenmiş, şuurlu nesillerin yetiştirileceği bir dönem olmasını temenni ederek tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Haber;S.KAŞKIR

banner710
Yorumlar (9)
Paradigma 4 yıl önce
On numara tespit yapmış hocam ama anlayana. Velilerin yüzde 80'i çocukları okula evden uzaklaşsın diye gönderirken bir de tutup öğretmenleri mi değerlendireceklermiş. Hadi oradan. Herkes işine baksın.
murat çil 4 yıl önce
sizin gibi eğitimcilerin sayısının artmasını dliyorum güzel tespit öneriler yorumlar
yahya özgüllü 4 yıl önce
çok güzel tespit ve öneriler varolun
AHMET ENES 4 yıl önce
Öğrenci, öğretmen, idareci, anne-baba, toplum, eğitim sistemi, ders kitapları ve eğitim materyalleri herkesin ve her şeyin karnesidir.
ÇOK DOĞRU.
ÖNERİ 4 yıl önce
ÇOCUKLAR KARNE ALMASIN ÖĞRETMEN VELİYE VELİDE ÖĞRETMENE KARNE VERSİN NASIIIL AYRICA TATİLDE ÖĞRETMENLER BİRAZ KENDİNİ YENİLESİN MESLEK ETİĞİ NEDİR ÖĞRENSİN
Abdullah Çetin ESEN 4 yıl önce
Bu güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Şuurlu Öğretmenlere 4 yıl önce
Size de veli olarak karne versek, haliniz ne olur.Öğretmen önce öğretmenlik görevini yapacak, stk göreviniz mesleğin önüne geçmiyordur inşAllah..
tml 4 yıl önce
tüm okullara taplet dağıtıldı bize niye dağıtılmıyo böz öğrenci diliymiyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı az bulutlu