banner615

banner614

banner701

ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİRLER AÇIKLANDI

banner619

"Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması" 2018 yılı sonuçlarına göre Düzce, 81 şehir arasında 24.olma başarısı gösterdi.

Eğitim 24.07.2018, 13:55 25.07.2018, 17:11
2944
banner682

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri şehirlerden ve halkından memnuniyet düzeylerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen "Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması" 2018 sonuçları açıklandı. Düzce Üniversitesi'nin gururla adını taşıdığı Düzce, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri sıralamasında 81 şehir arasından 24. olma başarısı göstererek üniversite şehri olduğunu bir kez daha gösterdi.

Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri sıralaması, 81 ildeki 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören 26 bin 513 öğrenciden elde edilen veriler ışığında gerçekleştirildi. İstanbul'un Asya ve Avrupa şeklinde değerlendirildiği araştırma sonuçlarına göre nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, katma değerli bilimsel çalışmaları, sürdürülebilir kalkınma faaliyetleri ile Düzce'ye birçok açıdan katkı sunan ve değer katan Düzce Üniversitesi'nin şehri Düzce, birçok köklü üniversitenin yer aldığı şehirleri geride bırakarak öğrencisinin memnuniyetini kazandı.

Üniversite-şehir bütünleşmesine çok önem veren Düzce Üniversitesi, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri ile başarılı bir işbirliği içerisinde, öğrencilerinin tüm gereksinimlerini karşılayarak memnuniyet düzeyini daha üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyor.Haber: Ö.YILMAZ

banner710
Yorumlar (13)
Haram olsun 2 yıl önce
Akçakoca da da Düzcede de öğrenci için kelle başı hesab yapılıyor.biz bunlar için ne yapabiliriz diye düşüneni görmedim ben
bence de son!!! 2 yıl önce
bunu araştıranlar hiç bir sabah kalıcıdan beçi ye otobüse bindiler mi acaba? bence binemezler çünkü yer bulamazlar zaten!!!
Cener 2 yıl önce
24.lüğü hiç haketmiyor.Araştırma doğru yapılmamış.Sonlarda olması gerekiyor.Ne Düzce yöneticileri nede vatandaş öğrenciye sahip çıkmıyor önemsenmiyor.Bir ilçe de belediye MYO için bina yapacağız deyip oyalayıp duruyor.
Esesli 2 yıl önce
Eskişehir ile Düzce arasında en az 50 yıl var, hem şehirleşme olarak hem de zihniyet olarak..Eskişehir yıllardır bu alanda ilk şehir.Çünkü şehre gelen öğrenciler para kaynağı olarak görülmüyor.Buranın beş katı öğrenci var, biletler 1.35.Kira, giyim, yemek vb her şey buradan çok çok ucuz..
Öğrenci 2 yıl önce
24.Lüğü hiç hak etmiyor okunacak yer değil ama okuyoruz
Düzce üniversitesinde oku 2 yıl önce
Kesinlikle bunu bile hak etmiyor halkı zaten öğrenciyi yolmak için yer arıyor taşıma desen berbat söylenecek çok şey var ..
Tarafsız yorum 2 yıl önce
Otobusler tıkış tıkış gidiyor okul zamanı. Otobüsler buyutulmeli sayisi artmalı. Unidrn duzceye bisiklet yolu yapilmali duzce cok müsait. Tum otobus soforleri denetlenmeli saygili sabirli olmali.
Tuhaf 2 yıl önce
Öğrenciyi yolunacak kaz gibi gören bir toplum ve bir şehir. Üniversite öğrencilerine sormak lazım. Gerçekten 24. lüğü hak eden bir yer mi Düzce. Bu arada Eskişehir yine 1. hiç şaşırmadım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur