banner615

banner614

banner701

OKUL BAHÇESİNDE ARKEOLOJİK KAZI

banner619

Yenilikçi eğitim anlayışı ile dikkat çeken Çilimli Anaokulu, Müzeler Haftası’nda çocuklarda arkeoloji bilinci oluşturmak için bir etkinlik gerçekleştirdi. Okul bahçesinin farklı noktalarına saklanan kazı parçalarını bulmak için ellerindeki harita ile yola koyulan minik arkeologlar, keyifli anlar yaşarken, arkeolojiyi deneyimleyerek öğrendiler.

Eğitim 28.05.2019, 18:55
961
OKUL BAHÇESİNDE ARKEOLOJİK KAZI
banner682

Uygulamaları ve projeleri ile hem öğrencilerinden hem de velilerinden tam not alan Çilimli Anaokulu, bir yeni projeyle daha yenilikçi eğitimin nasıl olması gerektiğini gözler önüne serdi.

Daha önce hayata geçirdiği birçok çalışma ile farklı ödüller kazanan anaokulu bu kez Müzeler Haftasını unutmadı.Okul bahçesinin farklı noktalarına gömülen kazı parçalarını bulmaları için bir harita verilen öğrenciler, heyecanlı ve eğlenceli bir keşfe başladı.

Keyifli dakikalar yaşayan minik arkeologlar, arkeoloji çalışmalarının ne kadar zorlu ama bir o kadar da eğlenceli olduğunu yaşayarak öğrendi.Görülmeye değer mutluluklar yaşayan minikler bu etkinlik Çilimli Anaokulu’nun vizyonu gereği, yaparak yaşayarak, deneysel öğrenmeyle öğretmek hedefleri gözler önüne serdi.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU


 

Yorumlar (2)
vatandaş 1 yıl önce
Kum havuzundan gömü çıktı mı?
Kerim 1 yıl önce
Sizin kafanizda arkeolojimi var defineciligin temelini mi attiniz.
27°
açık