banner615

banner614

banner701

PISA BAŞVURULARI BAŞLADI!

banner619

Düzce Doğa Koleji’nde Performans İnceleme Sentez Ve Analiz Yarışma başvuruları başladı! Ücretsiz sınava son başvuru tarihi 12 Aralık!

Eğitim 08.12.2014, 17:24
279
PISA BAŞVURULARI BAŞLADI!
banner682

Yorum gücünü, analitik düşünme yeteneğini, olay ve durumları neden sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerisini, sentez yapma performansını ve akademik başarıyı uluslararası kriterlere göre değerlendirilme imkanı veren Doğa Kolejinin Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’nda başvurular başladı.

 

 

Sınav 13 Aralık Cumartesi günü 10.00- 12.00 saatleri arasında yapılacak. Öğrencilere Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı alanlarından toplam 52 soru sorulacak.

 

4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfta eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak olan sınava son başvuru 12 Aralık Cuma olarak açıklandı. Katılımın ücretsiz olduğu Başvurular www.dogakoleji.com adresinden online olarak yapılacak. Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’nda çoktan seçmeli, boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, doğru – yanlış, kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri kullanılıyor. Sınav sonrası öğrencilere sonuç karnesi verilecek. Karnede öğrencinin Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacak.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu