banner615

banner614

banner701

Son Hafta Sendromu!

banner619

Öğrenciler, öğretmenlerin karne telaşı içine düşmesinden olsa gerek son hafta okullarına uğramayarak, gezip tozmayı tercih ettiler.

Eğitim 25.01.2008, 18:40
203
Son Hafta Sendromu!
banner682

2007- 2008 eğitim yılının sona ermesi ile birlikte tüm öğrenciler karnelerini alarak tatile girdi. Ancak son hafta sendromu nedeniyle gevşeyen bazı okulların öğrencilerinin son  haftayı okulları yerine parklarda  gezerek geçirdiği dikkatleri çekti.

 

Öğrencilerin okulda olması gereken saatlerde sokaklarda bulunması son hafta eğitim disiplinin zayıflamış olabileceği yorumlarına neden oluyor.

 

Eğitimde başarıyı yakalama ile ilgili olarak kampanyaların başladığı Düzce’de son hafta nedeniyle okulları kıran öğrencilerin velilerinin çocuklarının okulda olup olmadığı konusunda bilgilendirilip bilgilendirilmediği bilinmezken,  müfredatın bu durumdan olumsuz etkilenmesinin kaçınılmaz olduğu eleştirileri de yapılayor.

 

Okulda olması  gereken saatlerde  öğrencilerin dışarıda olması nedeniyle boşalan okullarda  kalan birkaç öğrenciyle  ders yapılıp yapılmadığı sorusu da  akla geliyor.

 

 

 

banner710
Yorumlar (0)
15°
açık