banner615

banner614

banner701

TÜRKÇE KONUŞULMUYOR

banner619

Düzce Üniversitesi bu kez İlahiyat Fakültesi öğrencileri için bir kamp açma kararı aldı. Ücretsiz olarak düzenlenen ve Arapça öğrenmeye yönelik olduğu için Türkçe konuşulmayan Arapça Yaz Kampı'nın eğitim giderleri ise Düzceli işadamları tarafından karşılanıyor.

Eğitim 18.08.2016, 10:21 18.08.2016, 10:23
1766
TÜRKÇE KONUŞULMUYOR
banner682

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Düzce Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ile ortaklaşa olarak İlahiyat Fakültesi'nde öğrenim gören kız öğrencilere yönelik Arapça Yaz Kampı gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi'nin öncülük ettiği kamp için Düzce Valiliği'nden onay alınması üzerine dersler başladı.

Konuralp’taki KYK kız öğrenci yurdunda düzenlenen, İlahiyat Fakültesi Dekanı M. Faruk Bayraktar, Doç. Dr. Arif Aytekin ve öğretim üyeleri tarafından desteklenen Arapça kursunda, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fuat Akdemir ve Öğretim Görevlisi Yıldız Hızal görev yapıyor.

DÜZCELİ İŞADAMLARINDAN DESTEK 

Tharaa Shamıa ve Ayat isimli iki Arapça öğretmen eşliğinde 45 gün sürecek olan kursta, fakülte öğrencilerinden oluşan on üç kız öğrenciye Arapça konuşma ve dil becerilerini geliştirme eğitimi veriliyor. Ücretsiz olarak düzenlenen Arapça kursunun ibate, iaşe ve eğitim giderleri Düzceli işadamları tarafından karşılanıyor.

ARAPÇA DİLİNE ODAKLANMALARI SAĞLANIYOR

Üniversiteden yapılan açıklamada, ağırlıklı olarak, Arapça dilinin telaffuzu, anlama ve konuşma yönü üzerinde durulan kursta gün boyu her türlü aktivite Arapça olarak gerçekleştirildiği kaydedilirken, tamamen Arapça konuşmaya yönelik olan kursta Türkçe konuşulmadığı vurgulandı. Arapça düşünme, anlama, konuşma ve yazma gibi kişisel yeteneklerini geliştirmek için tüm etkinlikler ve dersler Arapça olarak gerçekleştirildiği belirtilerek, bu bağlamda öğrencilerin tamamen Arapça diline odaklanmasının sağlandığı üzerinde duruldu.

Haber; C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
Murat 4 yıl önce
Bir müslümanın öğrenmesi gereken bir dildir ingilizce öğrenmek batmıyorda Kur'an-ı Kerim'in indirildigi peygamberimizin konuştuğu dili öğrenmek mi batıyo anlıyamıyorum.Bize gerici diyen beyinler dönüp kendilerine baksinlar.batı hayranları özlerini unutup asimile olmuşsunuz bırakın biz kendimizi böyle düşüncelerden kurtaralım
GOLYAKALI 4 yıl önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun
Güzel bir proje olmuş. Arapça tabiiki çok önemli bunu herkes bilemeyebilir.
Her iki cihanda bize avantaj olacak inşAllah
uzayli 4 yıl önce
Türklüge ARAP-KANCASI gecirmeye bayiliyordunuz. Arapca konusun tabi.
Bence birde Arap vatandasligima gecip, Türkleri rahat birakip Arabistana göcseniz cok seviniriz. YAllah yAllah.
GOLYAKALI 4 yıl önce
Arapça öğreninde aslınıza donun elin ingilizcesi size ne
Mehmet 4 yıl önce
Vay be..! bi zamanlar lazca turkuye tahammul edemeyen universitede beyin aydinlanmasi...
kemal dervişoğlu 4 yıl önce
Talebeleri cübbeli ahmet hocaya gönderin. Hoca hem para almıyor hemde dil konusunda pratik uygulamalı eğitim veriyor.
DÜZCELİ 4 yıl önce
HELAL OLSUN TEBRİK EDERİM...
ahmed 4 yıl önce
çok güzel program olmuş, inşAllah ilerleyen zamanda daha kapsamlı olur bizlerde eşlik ederiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı bulutlu