banner615

banner614

banner701

Üniversite oyalanmıyor, İlk Lisansüstü Eğitim Baharda!

banner619

Lisansüstü yönetmeliği henüz yayınlanan Düzce Üniversitesi, kendi yönetmeliği ile ilk lisansüstü öğrencilerini bahar döneminde alacak.

Eğitim 22.01.2008, 16:08
188
Üniversite oyalanmıyor, İlk Lisansüstü Eğitim Baharda!
banner682

Lisansüstü yönetmeliği Resmi Gazete’de dün yayınlanan Düzce Üniversitesi, kendi yönetmeliği ile ilk lisansüstü öğrencilerini bahar döneminde alacak. Üniversite ilk doktora öğrencilerini ise güz döneminde alabilmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Rektör Funda Sivrikaya Şerifoğlu, senato ve genel sekreterliğin hızlı bir çalışması sonucu kısa sürede hazırladıkları Lisansüstü öğrenim yönetmeliğinin gönderilmesinin ardından bir hafta gibi kısa bir sürede Resmi Gazete’de yayınlanmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Lisansüstü eğitime başlamak için beklemeyi düşünmediklerini dile getiren Şerifoğlu, bahar döneminde ilk lisans üstü öğrencilerini almaya başlayacaklarını ifade etti.

Doktora eğitimi için de beklemeyeceklerini belirten Şerifoğlu, şu anda  doktora eğitimi verme yeterliliği olan tek fakülte konumunda olan Orman Fakültesi’nin güz döneminde Doktora öğrencisi kabul edeceğini söyledi.

banner710
Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu