banner615

banner614

banner701

YOL AÇICI BİR ROL MODELDİ

banner619

Düzce Üniversitesi’nde “İslam’ın Bilime Katkısı” başlıklı panel düzenlendi. Panelde ömrünü İslam Bilim tarihine adayan Prof. Dr. Fuat Sezgin’in ilim perspektifinde yol açıcı bir rol model olduğunu ifade etti.

Eğitim 02.05.2019, 10:27 02.05.2019, 16:01
853
banner682

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı kapsamında “İslam’ın Bilime Katkısı” başlıklı panel düzenledi.

İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü yapan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Fuat Sezgin yılına itafen bu paneli düzenlediklerini dile getirerek, panelin herkes için hayırlı olmasını diledi.Çok sayıda dili çok iyi derecede konuşabilirdi

“Fuat Sezgin’in Çalışmaları ve Hayatı” başlıklı konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Fatih Aydın, Prof. Dr. Fuat Sezgin’i anarak konuşmasına başladı. Sezgin’in hayatı hakkında bilgiler vererek, yaptığı bazı çalışmaları anlatan Dr. Öğr. Üyesi Aydın, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in çok sayıda dili çok iyi derecede konuşabildiğini vurguladı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in saatler boyunca yoğun tempoda çalıştığını ve hayatının 75 yılını bu yoğun çalışma ile geçirdiğini dile getiren Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Aydın, ilim perspektifinde yol açıcı bir rol model olduğunu ifade etti.“İlimde zaman ve mekan yoktur”


Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Torun ise, “Fuat Sezgin’in İslam Bilimine Katkısı” başlıklı çalışmasını katılımcılarla paylaştı. Müslüman bilim insanlarının bilime yaptıkları katkılarından bahseden Torun, ilimde zamanın ve mekanın olmadığını vurguladı. Tarihte Müslümanlar’ın anlam arayışında olduğunu, dünyayı anlamlandırma arayışına girdiğini söyleyen Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Aydın, Müslüman bilim insanlarının pozitif bilim dallarının her alanında ürün verdiklerini ifade ederek İslam alimlerinin bilime olan katkılarını katılımcılara aktardı.


 
Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (5)
Asabi 1 yıl önce
SadakAllahuk Azim! Allah-u Ekber! Azim olan Allah doğru söyledi! Mü'minlerin dul kadınlarla evlenmesinin önünde engel bırakmayan Alah-a hamd olsun.
ali 1 yıl önce
Siması hiç nurlu değil ama.
Serdar gürler 1 yıl önce
Birazcıkta çağdaşlıktan medeniyetten bahsetseniz fotoğrafa bakılınca bu dünyanın neresinde durduğumuz belli oluyor bu kafalarla daha çok sayıklarız sonrada herkes bizi kıskanır nasıl olacaksa.
gümlere 1 yıl önce
Din deyince neden kuduruyorsunuz anlayamadım. Sürekli çağdaşlıktan falan bahseden CHP nin ucuz batı uşaklığı ve taklitçiliğinden başka yaptığı bir şey görmedik.
Esin 1 yıl önce
Neticede, Zeyd eşini boşayıp onunla ilişkisini kestikten sonra, Biz onu sana nikâhladık ki, bundan böyle evlatlıkları, eşleriyle ilişkilerini kestikleri, onları boşadıkları zaman, o kadınlarla evlenmek hususunda müminlere bir güçlük olmasın. Azhap suresi 37. ayet
19°
açık